20 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aragońska firma Calvera pozycjonuje się w Polsce dwoma nowymi instalacjami wodorowymi

Aragońska firma Calvera pozycjonuje się w Polsce dwoma nowymi instalacjami wodorowymi

Firma Calvera z Saragossy w dalszym ciągu umacnia swoją pozycję jednego z najważniejszych dostawców infrastruktury wodorowej w Europie. Świadczy o tym rozwój jednej z największych stacji benzynowych na Starym Kontynencie zlokalizowanej w polskim mieście Poznaniu.

Fabryka wodoru, oddana do użytku w czerwcu ubiegłego roku przez wiodącą polską spółkę energetyczną Orlen, może obsługiwać 60 autobusów dziennie – powiedział Rafael Calvera, prezes Calvera Hydrogen. Obiekty posiadają pompy do tego typu pojazdów i samochodów i są otwarte dla zwiedzających przez cały dzień.

Aragońska firma również otrzymała od Arlen zlecenie na utworzenie stacji paliw w Katowicach, choć na mniejszą skalę. Oczekuje się, że zostanie otwarty w październiku. Zaangażowanie polskiego rządu w wodór zapewnia pracę firmom specjalizującym się w tej dziedzinie, takim jak Calvera. Tak naprawdę firma z Saragossy otworzyła filię w kraju, wiedząc, że warszawska administracja ogłosi nowe przetargi na budowę 16 elektrowni wodorowych przed 2026 rokiem. Mając firmę w kraju może dobrze służyć rynkowi i działać. Pozostałe punkty w Europie Środkowej.

Zdjęcie poznańskiej stacji wodorowej.
Calavera

Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu w inżynierii, projektowaniu, produkcji i sprzęcie do przechowywania, systemach sprężania, transporcie i dystrybucji gazów pod wysokim ciśnieniem, W ostatnich latach Calvera odnotowała znaczny wzrost, w dużej mierze naznaczony rozwojem wodoru jako nośnika energii. Firma posiada dwa centra produkcyjne. Jedna w ośrodku przemysłowym Malpica w Saragossie koncentruje się na specjalistycznym spawaniu i produkcji konstrukcji stalowych i innych konstrukcji metalowych na potrzeby własnego sprzętu, natomiast druga w Epilá zajmuje się głównie produkcją, montażem końcowym i testowaniem sprzętu.

Zatrudniająca 130 pracowników firma planuje osiągnąć 15% wzrost zarówno w tym roku, jak iw roku ubiegłym. (które w poprzednich latach były wyższe) i według szacunków Rafaela Calvery obroty sięgnęły 20 lub 21 mln euro.

Wielkie oczekiwania w Hiszpanii

Grupa aragońska działa poza Hiszpanią, a nie w jej obrębie. 70% obrotów firmy pochodzi z zagranicy. „Zamykamy ważne projekty w Ameryce i kontynuujemy pracę w Europie, w takich krajach jak Francja, Holandia czy Niemcy” – mówi Rafael Calvera. „Wierzymy, że to się zmieni w perspektywie średnioterminowej, będziemy pracować 50%-50%, nie dlatego, że zmniejszy się liczba miejsc pracy dla obcokrajowców, ale dlatego, że zwiększy się liczba miejsc pracy w Hiszpanii” – mówi menadżer. Uruchomienie energii odnawialnej, odnawialnego wodoru i magazynowanie Berthe (ERHA) to jeden z powodów, ale niektóre plany wymagają ostatecznego zatwierdzenia, aby można było je kontynuować.

READ  Przez Polskę uciekło już ponad trzy miliony Ukraińców Europa do tej pory | D.W.

„Podjęcie decyzji wymagało wiele czasu i wyznaczono terminy, ale teraz wygląda na to, że zostaną podjęte działania” – mówi Calvera, dodając, że chociaż ogłoszone inicjatywy nie zostaną wdrożone, to jednak zostaną zrealizowane. To pójdzie dalej. „Europa idzie do przodu, więc uważamy, że w Hiszpanii możemy osiągnąć interesujący wzrost” – dodał.

Innowacja stała się znakiem rozpoznawczym tej aragońskiej firmy. Szczególnie uderzający jest projekt opracowany dla działu wodorowego firmy Shell Hydrogen zajmującej się węglowodorami. Aragońska firma zbudowała prototyp „naczepy rurowej” o największej na świecie pojemności na wodór dla międzynarodowego koncernu z siedzibą w Saragossie. Ma 45 stóp długości i jest w stanie przechowywać jedną tonę wodoru przy użyciu najnowszej technologii włókna węglowego. Dzięki ciśnieniu roboczemu 517 barów jest to wyjątkowa na świecie „naczepa rurowa”.