3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przez Polskę uciekło już ponad trzy miliony Ukraińców  Europa do tej pory |  D.W.

Przez Polskę uciekło już ponad trzy miliony Ukraińców Europa do tej pory | D.W.

Polska Straż Graniczna poinformowała w czwartek (28.04.2022), że do kraju wjechało ponad trzy miliony uchodźców z Ukrainy, ale liczba repatriantów przez Polskę rośnie.

Według oficjalnych polskich danych indeks przekroczył trzy miliony w ciągu ostatnich kilku godzin od rozpoczęcia inwazji 24 lutego. Ostatniego dnia wróciło 24 800 osób z Ukrainy i 18 400 z Polski. Ponadto niektóre punkty, które zostały wdrożone w celu przyjmowania uchodźców i zapewnienia im szybkiej identyfikacji podatkowej w celu uzyskania dostępu do usług publicznych, zostały zamknięte z powodu niskiej aktywności, takich jak dworzec autobusowy Keells (centrum).

24 kwietnia polski wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker powiedział, że po raz pierwszy od wybuchu wojny liczba Ukraińców wjeżdżających do Polski z Polski przekroczyła liczbę Ukraińców wjeżdżających do kraju. Chociaż wykryto wzrost handlu ukraińskimi osobami powracającymi, sytuacja nie powtórzyła się od tego czasu.

Jak powiedział Efe Pavel Kozmarsik, dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami UW, liczby Straży Granicznej same w sobie nie odzwierciedlają pełnej rzeczywistości, bo „chociaż jedni wracają na stałe (na Ukrainę), inni mogą” tam wrócić. odebrać lub odebrać zapasy lub odwiedzić ich krewnych „(efe).

READ  Wymiana technologii i wiedzy z Polską w zakresie produkcji juty