22 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

ZERO marży i maksymalne oszczędności dzięki temu wynalazkowi

ZERO marży i maksymalne oszczędności dzięki temu wynalazkowi

Silniki wysokoprężne przeżywają moment kryzysu, ponieważ paliwo jest już droższe od benzyny i znajduje się na celowniku wszystkich przepisów i polityk dotyczących dekarbonizacji. Jednak zastąpienie ich pojazdami niemarkowymi wymaga znacznej infrastruktury i inwestycji. Dzięki temu może nadejść rozwiązanie Silnik hybrydowy wykorzystujący olej napędowy i wodór.

Nieoznakowany silnik diesla

Olej napędowy to paliwo pochodzenia kopalnego, które ma szerokie zastosowanie w pojazdach i przemyśle. Jest to pochodna ropy naftowej, która jest gęstsza niż benzyna i zawiera bardziej złożone węglowodory. To jest zapewnione Znacznie większa zawartość energii Z wyżej wymienionej benzyny jest ona znacznie lżejsza i bardziej lotna.

Ze względu na te cechy silniki wysokoprężne są stosowane w ciężkich maszynach i pojazdach, które wymagają większej mocy i mniejszej prędkości, aby móc transportować duże ładunki. Jednak nie tylko wytwarzają dwutlenek węgla, ale także emitują duże ilości tlenku azotu, który jest główną przyczyną kwaśnych deszczy.

Zespół ekspertów z Uniwersytet Nowej Południowej Walii (UNSW) Zaproponuj rozwiązanie umożliwiające przejście z silników wysokoprężnych na pojazdy o zerowej emisji. Jest to silnik hybrydowy, który wtryskuje wodór bezpośrednio do cylindra, co znacznie zwiększa wydajność diesla, redukując tym samym emisję CO2 o 90%.

Ten sam silnik, nowe paliwo

Wodór jest obecnie najbardziej obiecującym paliwem. Inwestycje na dużą skalę, takie jak korytarz wodorowy, który połączy Hiszpanię, Niemcy i Francję, świadczą o tym, że Europa zmierza całkowicie w kierunku zakazu stosowania silników spalinowych do 2035 roku.

Ale, Infrastruktura pojazdów zero-tagowych jest nadal niezwykle rzadka. Brakuje nam stacji posiadających pojemność i technologię magazynowania wodoru, nie ma też stacji ładowania samochodów elektrycznych. Co więcej, cena rynkowa tych pojazdów jest w dalszym ciągu zbyt wysoka dla przeciętnego użytkownika.

Nowy silnik hybrydowy, który udało się opracować ekspertom z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii po 18 miesiącach badań, składa się z konwencjonalnego silnika wysokoprężnego wyposażonego w układ bezpośredniego wtrysku wodoru. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu mieszanką paliwową w oparciu o rozwarstwienie, emituje ona nie tylko znacznie mniej dwutlenku węgla, ale także mniej tlenku azotu niż konwencjonalne mechanizmy.

READ  Ta piękność! Z tym pracownicy Burger King w Meksyku

Fundamenty przyszłości

Silnik zaprojektowany na Uniwersytecie Australijskim nie będzie miał znaku zerowego, ale położy podwaliny pod zastosowanie wodoru w branżach silnie zanieczyszczających środowisko, takich jak żegluga, wytwarzanie energii elektrycznej i ciężki sprzęt maszynowy. Wynika to z faktu, że każdy silnik wysokoprężny można dostosować przy minimalnych modyfikacjach.

Zastosowanie technologii wtrysku wodoru w silnikach DieslaMogę zredukować 90% emisji dwutlenku węgla W problematycznych sektorach, takich jak górnictwo. Oznacza to również znaczne oszczędności, ponieważ nie wymaga wodoru o wysokiej czystości jak inne mechanizmy wykorzystujące wyłącznie H2 jako paliwo.

Zespół poszukuje obecnie inwestycji umożliwiających rozpoczęcie produkcji na dużą skalę. Uważają, że powinien on zostać wprowadzony na rynek w ciągu maksymalnie dwóch do trzech lat, ponieważ jego technologia jest łatwa do wdrożenia i może w krótkim okresie osiągnąć duży sukces rynkowy.

Kluczem są silniki hybrydowe

Pojazdy zasilane ogniwami paliwowymi, a także pojazdy elektryczne, są doskonałymi rozwiązaniami niemarkowymi, ale nadal napotykają trudności w masowym użyciu. Będą to nowe silniki wodorowo-hybrydowe Klucz do całkowitej dekarbonizacji, Pomagamy utorować drogę do masowej produkcji silników o zerowej emisji.