22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ten skuter Yamaha jest o 3000 euro tańszy niż motocykl Hondy tej samej wielkości

Ten skuter Yamaha jest o 3000 euro tańszy niż motocykl Hondy tej samej wielkości

07.05.2024 19:28

Zaktualizowano 07.07.2024 o 17:09

Przy cenie początkowej wynoszącej 5500 euro pierwszy skuter elektryczny Hondy ma trudności z przekonaniem potencjalnych nabywców, biorąc pod uwagę, że nie jest to jedyny model tego typu dostępny obecnie na rynku hiszpańskim. W rzeczywistości największy wróg Hondy, Yamaha, ma na sprzedaż model zgodny ze specyfikacjami Hondy EM1 e: za znacznie niższą cenę.

To jest o Yamaha Neomodelu, który niedawno powrócił na rynek po długim czasie spędzonym w cieniu, dając życie trzeciej generacji, teraz wyłącznie jako motocykl elektryczny.

Obydwa modele służą identycznym koncepcjom.

Ze względu na moc silnika elektrycznego i oferowane funkcje jest to motocykl taki sam jak Honda EM1 e: i z tego powodu oraz ze względu na swój rozmiar i koncepcję jest bezpośrednim konkurentem Neo.

Jednak to drugie wygrywa wszelkie porównania, jakie można przeprowadzić z liczbami na papierze. Zaczynając od mocy, Neo zapewnia nieco wyższą wartość szczytową, wynoszącą 3,4 KM (2,5 kW) w porównaniu z 2,3 KM (1,7 kW) Hondy. Obydwa silniki (zarówno w piaście, jak i wbudowane w tylne koło) rozpędzają każdy model do maksymalnej prędkości 45 kilometrów na godzinę, na jaką pozwalają przepisy dla hulajnóg, i są zasilane wymiennym akumulatorem umieszczonym nisko w siedzeniu.

Przy pełnym naładowaniu akumulatorów i zgodnie z cyklem homologacji WTMC w obu przypadkach, jednoakumulatorowy Neo ma homologację na zasięg do 37 km, natomiast Honda EM1 e: zapewnia zasięg do 30 km. Jeśli zasięg użytkowania jest ograniczony, warto dodać, że Yamaha oferuje także podwójny akumulator Neo, który wraz z dodatkowym modułem akumulatorowym zwiększa autonomiczność przy pełnym naładowaniu aż do certyfikowanego dystansu 68 kilometrów.

Ze względu na swoją niezależność idealnie nadaje się na krótkie wypady po mieście.

Praktyczność to jeden z obszarów, który wyróżnia charakter tych modeli, możliwość transportu ciężkich przedmiotów na płaskiej podłodze oraz możliwość umieszczenia bagażnika z tyłu. Ale tutaj Neo ponownie wygrywa grę, ponieważ może nadal zmieścić kask pod siedzeniem, mimo że zawiera również akumulator. EM1 e: Ma miejsce na kilka małych przedmiotów. W przypadku Neo z dwoma akumulatorami ta dodatkowa przestrzeń jest tracona w porównaniu z modelem Hondy.

READ  Nowy ekskluzywny VW Vocho będzie kosztował ponad 10 milionów pesos

Bazując na tym wszystkim można by się spodziewać nieco niższej ceny modelu Hondy, ale nic bardziej mylnego. EM1 e: jego cena w Hiszpanii wynosi 5500 euro, natomiast Yamaha ma Neo w sprzedaży za 2999 euro.

Do tej ceny można dodać aktywowaną przez Yamahę kampanię, w której od ceny końcowej odejmowane jest 400 euro, a tym samym na koniec Różnica wynosi 3000 euro. Tak naprawdę odległość między nimi w obszarze cenowym jest taka, że ​​porównując oba modele warto pomyśleć o zakupie Neo z dwoma akumulatorami, który oferuje ponad dwukrotnie większą autonomię niż model Hondy i jest wyceniony na 3599 euro . Od tej kwoty można również odliczyć promocję marki, w tym przypadku 600 euro.