Muzyczna współpraca mistrzowskiego portorykańskiego multiinstrumentalisty i kompozytora Edgara Abrahama z polskim kompozytorem, kompozytorem i aranżerem Miroslavem Muzikantem w dalszym ciągu zaciera granice. poza tym krajem.
Relacja między dwoma muzykami zaczęła się od docenienia ich talentów za pośrednictwem sieci społecznościowych, a stamtąd przerodziła się w wielką przyjaźń, która przerodziła się w wyjątkowy projekt muzyczny, który był w stanie pokonać dystans i różnice kulturowe. W 2019 roku Musykant odwiedził Puerto Rico i tak narodził się produkt „Portal – Apartament Jazzowy Ameryki Łacińskiej”Obaj artyści pokazali swoje największe talenty.
Aby zapewnić ciągłość temu muzycznemu projektowi, Edgar Abraham bierze udział w kulturalnym zaproszeniu do Katowic w Polsce, gdzie zorganizuje dwa koncerty i kilka wspólnych nagrań w ramach ich drugiego albumu, na którym przeplotą swoją pasję do gatunku symfonicznego i jazzu. World Music”, przerywana rumbą portorykańską. Wyjazd Edgara Abrahama do europejskiego kraju został opóźniony w 2020 roku ze względu na nadejście pandemii, a następnie ze względu na skutki wojny na sąsiedniej Polsce Ukrainie, ale ostatecznie kontynuacja tej muzycznej propozycji stała się rzeczywistością – opisał artysta. .
„W końcu przyjechałem do tego pięknego kraju, aby odwiedzić mojego najlepszego przyjaciela Mirosława i nadal tworzyć muzykę, ponieważ sztuka to coś więcej niż wyzwania, różnice kulturowe i dystans. Mimo wszystkiego, czego doświadczyliśmy, nawet jeśli jesteśmy daleko, dzięki technologii stworzyliśmy muzykę Miroslav jest geniuszem, jak to opisać: „Praca z niesamowicie utalentowanym perkusistą była jednym z największych przywilejów w mojej karierze. Powitali mnie z miłością, hojnością i niesamowitym wsparciem dla naszej muzyki. Publiczność tutaj bawi się w naszych karaibskich rytmach i latynoski jazz” – powiedział Edgar Abraham. Festiwal Ars Veritas. Nazwa festiwalu jest po łacinie i można ją przetłumaczyć jako: „Sztuka jest prawdą”.
„W tygodniu będziemy brać udział w różnych sesjach nagraniowych, a w piątek (8 września) wystąpimy na koncercie w Muzeum Śląskim” – podkreślił artysta. „Katowice to duże miasto na Śląsku w południowej Polsce, znane z tętniącej życiem rozrywki i ogromnego bogactwa kulturalnego” – wyjaśnił zdobywca trzech nagród Latin Grammy.
Według Edgara Abrahama koncert wczoraj w niedzielę i w przyszły piątek będzie miał podwójną formułę, gdzie wiele instrumentów i kompozytor prezentuje oryginalne utwory grając na saksofonie altowym i fortepianie, a maestro Miroslav akompaniuje mu na perkusji. Komentarz, do którego dzwonili Portalowe bliźniaki Integruje wykorzystanie komponentów elektronicznych, zapewniając niezwykłe wrażenia energetyczne.
Na set koncertowy złożą się nowe utwory z nadchodzącej płyty duetu, a także oryginalne utwory portorykańskiego saksofonisty. Aranżacje znanych piosenek, takich jak „Pica y Juye”, „Dos gardenias” i „La Máquina” oczarowały publiczność mieszanką karaibskiego stylu.
Miroslav Muzikant ma na swoim koncie niezliczoną ilość płyt oraz wiele platynowych i złotych płyt. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jednej z największych uczelni w Polsce, ma za sobą imponującą karierę jako perkusista, pianista, kompozytor i aranżer. Ze zróżnicowanymi stylistycznie zespołami i projektami z całej Europy ilustrującymi różnorodne style muzyczne. Występował na najważniejszych festiwalach świata, nagrywał z międzynarodowymi orkiestrami i znaczącymi grupami.
Według polskiego muzyka: „Edgar i ja mamy tę samą energię, jesteśmy braćmi w muzyce. Kiedy gramy razem, nasza praca nabiera wyjątkowego charakteru, ponieważ przeplatamy wpływy karaibskie i europejskie. To dwa światy zjednoczone dla wielkości muzyki. W muzyce Edgara akceptuję rumbę, którą mogę grać do woli; To jak oddychanie” – powiedział Musikant.
Dla portorykańskiego artysty spotkanie z Musikand w Polsce to „szansa na projekcję muzyki portorykańskiej na rynku Europy Wschodniej przy wsparciu jednego z najlepszych muzyków tego regionu”. Album Prtal Duo zostanie nagrany pomiędzy Polską a Portoryko i według współpracujących od czterech lat artystów stworzą „niepowtarzalne brzmienie”.
„To dobrze przemyślany post. Ta para wygląda jak 100 muzyków, a to projekt niosący ze sobą mnóstwo pozytywnej energii” – podkreślił Musikant.
Edgar Abraham ze swojej strony wyjaśnił, że chociaż harmonijnym bohaterem projektu jest saksofon altowy, elementami jednoczącymi są instrumenty klawiszowe i instrumenty dęte „z wszechobecną portorykańską timbą”. Ale upierał się, że „talent Mirosława to coś innego…”
W październiku zapowiedział, że legendarny polski perkusista wróci do Puerto Rico, aby kontynuować nagrania i że będą mieli różne prezentacje oraz programy edukacyjne i kulturalne. Album będzie gotowy wiosną 2024 roku, a następna trasa koncertowa odbędzie się latem. „Zrobimy to wszystko” – powiedział portorykański saksofonista.
Edgar Abraham współpracował z największymi gwiazdami branży i zabierał ich muzykę do najważniejszych sal na całym świecie, w tym do Ronniego Scotta Jazz Club w Londynie i Carnegie Hall w Nowym Jorku.
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Polska gospodarka osiągnęła najwyższy wzrost od dwóch lat na poziomie 3,2%
Finał w Polsce dla Oscara Husillos
Polska wstrzymuje wsparcie militarne dla Ukrainy