18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Urugwaj |  Pierwsze regionalne ćwiczenie cyberbezpieczeństwa w Southern Cone

Urugwaj | Pierwsze regionalne ćwiczenie cyberbezpieczeństwa w Southern Cone

Mając na celu wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w organizacjach publicznych, 8 sierpnia odbyły się pierwsze regionalne ćwiczenia dotyczące cyberbezpieczeństwa Południowego Stożka, współorganizowane przez Centrum Kompetencji Ameryki Łacińskiej i Karaibów (LAC4) w ramach unijnego projektu CyberNet. Unia Europejska w Urugwaju i Agesic.

Działanie rozpoczęło się przemówieniem wstępnym wygłoszonym przez Heberta Baguasa, dyrektora generalnego Agesic; Paolo Perezzi, ambasador Unii Europejskiej w Urugwaju.

Baguas zwrócił uwagę, że cyberbezpieczeństwo nie zna granic geograficznych i podkreślił znaczenie współpracy międzynarodowej dla Urugwaju, jako niezbędnego elementu do wzmocnienia bezpieczeństwa służb państwowych i skutecznego zapobiegania zagrożeniom w tej dziedzinie.

Ze swojej strony Brizi odniósł się do prac UE na rzecz promowania tworzenia zdolności w zakresie cyberbezpieczeństwa w krajach partnerskich i podkreślił potrzebę koordynacji transgranicznej w celu skutecznego zapobiegania incydentom i kryzysom cybernetycznym oraz reagowania na nie.

Pierwsze regionalne ćwiczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa w regionie Southern Cone zostało przeprowadzone w celu zagłębienia się w subregionalne zagrożenia cybernetyczne, a także zbadania i wykorzystania możliwości współpracy i koordynacji polityki regionalnej w odpowiedzi na incydent o skutkach transgranicznych. Zgodnie z tymi celami w ciągu dnia przeprowadzono następujące czynności:

• Krajowe ćwiczenia gotowości i reagowania na zagrożenia cybernetyczne.

• Działania mające na celu zidentyfikowanie luk między udokumentowanym procesem reagowania kryzysowego a faktycznym zachowaniem.

• Ćwiczenia regionalnej współpracy kryzysowej w sytuacjach kryzysowych w cyberprzestrzeni.

Akcja skierowana była do zespołów technicznych reprezentujących Argentynę, Brazylię, Chile, Paragwaj i Urugwaj. Dla każdego z tych krajów utworzono czteroosobowe zespoły reprezentujące następujące sektory: Osoba będąca członkiem organu odpowiedzialnego za reagowanie na incydenty bezpieczeństwa komputerowego w każdym kraju; osoba z narodowych sił zbrojnych; krajowy organ ds. reagowania w sytuacjach kryzysowych lub organ zarządzania kryzysowego, organizacja ds. bezpieczeństwa narodowego lub obrony; oraz osoba specjalizująca się w sprawach prawnych lub przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W przypadku Urugwaju w kursie uczestniczyli pracownicy: Cyber ​​Defence for Defence Personnel (ESMADE), Jednostka ds. Zwalczania Cyberprzestępczości Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Dyrekcja ds. Wielostronnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Centrum Certoy.

READ  Ucho czy wąż, co widzisz jako pierwsze? Test wizualny, którego odpowiedzi Cię zaskoczą | test psychologiczny | Wskazówki | wirusowy | trend | Meksyk | MX | Meksyk

O EU CyberNet i LAC4

EU CyberNet to projekt promowany przez Unię Europejską (UE) w celu wzmocnienia globalnej realizacji i koordynacji projektów rozwoju zdolności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a także wzmocnienia zdolności Unii Europejskiej do udzielania pomocy technicznej krajom partnerskim w Amerykanie. łacina i Karaiby.

Częścią tego projektu było funkcjonowanie Latynoamerykańskiego i Karaibskiego Centrum Zdolności Cybernetycznych (LAC4) w celu koordynowania i wymiany doświadczeń UE w regionie, rozwijania lokalnych zdolności, ułatwiania współpracy przy wspólnych projektach i działaniach oraz promowania korzyści płynących z otwartej , wolnej i integracyjnej cyberprzestrzeni.

Urugwaj za pośrednictwem Agesic podpisał w 2022 roku Memorandum of Understanding z Information Systems Authority Republiki Estonii, która prowadzi realizację unijnego projektu CyberNet, w którym nasz kraj otrzymuje uprawnienia do promowania LAC4 i misji projektu w regionie Southern Cone, a także koordynować i ułatwiać współpracę z instytucjami krajowymi oraz przemysłem i środowiskiem akademickim oraz sektorem prywatnym w celu wspierania udziału tych organizacji w działaniach uzgodnionych z unijną siecią CyberNet.