24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Udało im się wyprodukować prąd z „niczego”

Udało im się wyprodukować prąd z „niczego”

Zostańmy przy tej nazwie: Rozmaz Mycobacterium. Dochodzi do Powszechna bakteria glebowa. Niektóre bakterie – jak ta – są w stanie wytwarzać elektryczność z niewielkich stężeń wodoru w atmosferze. Po zidentyfikowaniu odpowiedzialnego enzymu odkrył go zespół naukowców z Monash University w Australii enzym, który może przekształcić wodór w powietrzu w energię elektryczną; Oznacza to, że elektryczność może być wytwarzana bez udziału reszty organizmu: tylko za pomocą enzymu.

Czyste źródła energii

Odkrycie może pozwolić nie tylko na możliwość ładowania urządzeń niewielkimi ilościami energii elektrycznej generowanej przez pojedynczy enzym, ale także Bardziej wydajne wychwytywanie energii zmagazynowanej w postaci wodoru i może prowadzić do nowego sposobu masowej produkcji energii w pewnych przyjaznych miejscach. Odkrycie, które bez wątpienia pomoże nam odejść od paliw kopalnych na rzecz innych, niewęglowych źródeł energii.

problem Dostępna czysta energia Podobnie jak energia słoneczna lub wiatrowa jest to, że cierpią z powodu problemów z przerwami. Dzięki urządzeniu opartemu na enzymach możemy usunąć ten błąd z równania, będąc w stanie Włączaj i wyłączaj do woli Jak generator.

ElektrycznośćiStock

normalna bateria

zwany enzymem BraćGazowy wodór można przekształcić w prąd elektryczny. W takim razie dzięki za Mikroskop elektronowy Cryo-EM — który doprowadził jego twórców do zdobycia Nagrody Nobla w 2017 r. — określił strukturę molekularną enzymu. Technika ta polega na schłodzeniu próbki do temperatur kriogenicznych, poniżej -150°C, bombardowane elektronami. Dzięki elektrochemii ostatecznie wykazano, że enzym może działać nawet przy stężeniach tak niskich jak 0,00005 procent w powietrzu. Prawdziwy sukces.

Huc jest niezwykle wydajny iw przeciwieństwie do wszystkich innych znanych enzymów i środków chemicznych zużywa wodór poniżej poziomu atmosferycznego.tylko 0,00005% powietrza, którym oddychamywyjaśnia Rhys Grinter z Biomedical Discovery Institute na Uniwersytecie Monash i współautor pracy opublikowanej w czasopiśmie Natura.

Jak to działa?

Enzym przyłącza się do wodoru i umożliwia jego utlenienie, reakcję, w której traci elektrony przed przekazaniem ich do witaminy menachinonu lub K2.. co się działo później? Menachinony mogą przenosić elektrony na błonę bakteryjną lub inną elektrodę, wytwarzając prąd elektryczny, jakby to była „naturalna bateria”.

Jedną z rzeczy, które odkryli naukowcy, jest to, że enzym jest niezwykle elastyczny: Przetrwa zamrażanie lub ogrzewanie do 80°C; Jakiś rodzaj przystosowania, prawie jak u niesporczaków, być może po to, by pomóc tym bakteriom przetrwać Przetrwaj w najtrudniejszych warunkach na planecie.

Na szczęście enzym Huc znajduje się w organizmach, które występują obficie w glebie i mogą być hodowane w dużych ilościach na wielu urządzeniach jednocześnie. i to jest Rozmaz Mycobacterium Występują w glebie, wodzie i ściekach na całym świecie, dlatego tak łatwo jest je hodować i manipulować nimi w laboratorium. Potencjał, jaki ma w zakresie wytwarzania energii elektrycznej, jest fantastyczny i będziemy musieli zobaczyć, jak te badania potoczą się w przyszłości.

odniesienie:

„Strukturalne podstawy pozyskiwania energii bakteryjnej z wodoru atmosferycznego” Reese Grinter, Ashley Krupp, Harry Venugopal, Moritz Singer, Jack Baddeley i Princess R. Matthew Belousoff, Hannah S. Savat, Gregory M Cook, Ralph B. Chittenhelm, Kylie A. Vincent, Seema Khaled, Gustav Berggren i Chris Groening, 8 marca 2023 r., Nature. DOI: 10.1038/s41586-023-05781-7

READ  NASA rejestruje oszałamiający obraz wirów Jowisza