2 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk i SpaceX chcą, abyś w tym roku połączył swój telefon komórkowy z ich satelitami

Elon Musk i SpaceX chcą, abyś w tym roku połączył swój telefon komórkowy z ich satelitami

Na pewno docelowo nie będzie tak szybko, ale przynajmniej SpaceX jest ambitny iw 2023 roku rozpocznie testy z T-Mobile w Stanach Zjednoczonych.

Pomysł SpaceX polega na oferowaniu smartfonom bezpośredniej komunikacji Starlink już w 2023 roku. (Zdjęcie | El País)

Powiedzieliśmy to w przeddzień Mobile World Congress 2023 i teraz powtarzamy: Branża telefonii komórkowej zmienia punkt ciężkości Od łączności 5G i doskonałego obrazowania po Wkrótce nowa praca stanie się konieczna Przynajmniej w wyższym zakresie ukochanywydany przez Apple i skopiowany przez Qualcomm, by wkrótce później zostać zreplikowany nawet przez SpaceX Elona Muska.

W rzeczywistości jest najlepszym z twórców Starlink aby dać nam to w końcu Łączność satelitarna dla smartfonów komercyjnie, tak Ten długo oczekiwany globalny zasięg Który zawsze był poszukiwany przez ten sektor, nawet z dala od stacji bazowych sieci komórkowych.

Niewątpliwie bardzo ważna funkcja, coś, co Motorola i Bullitt przewidzieli dla nas na samym MWC 2023, ale jasne jest, że Firma z Hawthorne w Kalifornii ma przewagę Dzięki rozległej sieci satelitarnej już działającej w Jedna z usług Starlink, którą można już zakontraktować w Hiszpanii Przynajmniej dla naszych domów:

Tak będzie działać Starlink na naszych telefonach komórkowych, najpierw w T-Mobile

Jak powiedzieli właściciele CNBCPowiedział, że plany SpaceX i Elona Muska są bardzo ambitne w odniesieniu do tej nowej usługi Jonathana Hoefflerawiceprezes Starlink ds. sprzedaży korporacyjnej w SpaceX, rozpocznie Testowanie satelitarnej sieci komórkowej Starlink z T-Mobile W tym samym roku 2023.

Wiele się nauczymy, robiąc i niekoniecznie analizując, więc ruszajmy.

Już w sierpniu ubiegłego roku SpaceX i T-Mobile ogłosiły porozumienie z obietnicą Ciekawe, to był nikt inny Wyeliminuj martwe strefy zasięgu sieci komórkowej prawiewięc nie ma wątpliwości, że obie firmy będą starały się mocno postawić na ten biznes.

Nic dziwnego, że ci uwierzyli Usługi danych satelitarnych Który łączy się bezpośrednio z urządzeniami naziemnymi, ma duży potencjał do oferowania globalnego zasięgu, więc Istnieje jeszcze lukratywna nisza rynkowa do zbadania Osoba, którą każdy chce się stać „rzeczywisty standard”.

SpaceX już to ma Na orbicie znajduje się około 4000 satelitów Starlinki to od samego początku „v2 mini” Z najnowszej generacji dotarli także w kosmos, W bardzo krótkim czasie czterokrotnie zwiększy swoją pojemność. W rzeczywistości prezes firmy kierowanej przez Elona Muska stwierdził już, że Starlinków serii 1.5 nie montuje się w ich fabrykach, a wydajność ich linii produkcyjnych zmalała Do 6 nowych satelitów dostępnych każdego dnia w oczekiwaniu na zwolnienie.

READ  Co to są szybkie emoji i jak z nich korzystać w WhatsApp Web | DEPOR-PLAY

Wreszcie na konferencji Satelita 2023 w Waszyngtonie, Ja wiem „Ponad milion użytkowników Starlink” globalnie Już w grudniu, z pozytywnymi i ostatnimi rozdziałami Zachęcająca przyszłość przyniesie szybkie wdrożenie tego połączenia satelitarnego na smartfonach By pierwsi użytkownicy mogli się nim cieszyć już w 2023 roku.

Na pewno tak nie będzie… Ale plany są bardzo ambitne!