22 października, 2024

Niemcy pokonały Portugalię, Francję i Hiszpanię, by zremisować z Węgrami i Polską

Z Francją, Hiszpanią, Niemcami i Portugalią, które zagrają w Euro 2020, wielu europejskich mistrzów zagra dziś wieczorem.

Węgry vs Francja

Antoine Griezmann strzelił gola w połowie drugiej połowy, gdy Francja zremisowała z Węgrami 1:1, aby uniknąć poważnej porażki w mistrzostwach Europy.

Węgry objęły prowadzenie podczas kontuzji w pierwszej połowie, kiedy Adila Fiola strzelił bramkę na wypełnionej po brzegi arenie Puskas. Ale Griezmann wyrównał z rzutu karnego, gdy Węgrzy nie zdołali wybić piłki Kylian Mbabane z prawej strony.

Mbabane obronił strzał węgierskiego bramkarza Petera Kulaschi.

Stadion Puskasa w Budapeszcie, który może pomieścić 67 215 osób, jest jedynym miejscem, które może pomieścić cały tłum.

Fiola złapał piłkę, a Roland Sallo skierował ją głową w lewą stronę, wpadł w pole karne i został zablokowany przez obrońcę Rafaela Warrena.

Francja, mistrzowie świata, zmarnowali wiele dobrych okazji przed bramką Węgier.

Portugalia vs Niemcy

Po stracie bramki Niemcy podzielili Portugalię.(AP: Matthias Hangst)

Niemcy pokonały Portugalię 4-2.

Cristiano Ronaldo dał Portugalii prowadzenie w Monachium, ale zarówno Ruben Diaz, jak i Rafael Guerrero strzelili własne bramki, dając Niemcom prowadzenie 2:1.

Guy Howard i Robin Goshen strzelili gola na początku drugiej połowy dla Niemiec. Diego Jotta wrócił kiedyś do reprezentacji Portugalii na 67. miejscu.

Portugalia i Niemcy mają po trzy punkty w grupie F. Francja prowadzi w grupie z czterema punktami, ale niespodziewanie zremisowała z Węgrami 1:1.

W ostatnim meczu fazy grupowej Niemcy zmierzą się z Węgrami w Monachium. W innym Francja zmierzy się z Portugalią w Budapeszcie.

Hiszpania vs Polska

Hiszpanie nie byli zadowoleni z remisu 1:1 z Polską w Sewilli, więc musieli wygrać finał.(AP / Pula: David Ramos)

Hiszpania znów była ścigana, ponieważ nie wykorzystali swoich szans, gdy w sobotę zremisowali z Polską 1:1 po nieudanej karze w drugiej połowie, pozostawiając nadzieję na utrzymanie równowagi w 16. rundzie Euro 2020.

Alvaro Morata dał Hiszpanii prowadzenie w 25. minucie, ale Polacy wyrównali po strzale głową Roberta Lewandowskiego w 54. minucie.

READ  W Białymstoku odsłonięto mural japońskiego artysty. Promuj Polskę na Expo

Hiszpania szybko zdobyła rzut karny, ale Gerard Moreno zaatakował słupek i Morata został wyrzucony z boiska, podczas gdy Luis Enrique przeklął swoją przeciętność, gdy w pierwszym meczu ze Szwecją nie strzelił gola.

Hiszpania zajęła trzecie miejsce w grupie E z dwoma punktami z sobotniego remisu i musi w środę wygrać ze Słowacją, aby zapewnić sobie miejsce w następnej rundzie.

Polska jest o jeden punkt niżej, ale ma szansę awansować do 16. rundy finału ze Szwecją.