23 kwietnia, 2024

Stanowiska Emmy Radocano na froncie szwedzkim w Wielkiej Brytanii i Polsce

Mistrzyni US Open Emma Radokano opuściła w piątek poziom Wielkiej Brytanii z Czechami w Pradze w swoim pierwszym meczu Billy Jean King Cup.

Szybki wzrost Raduganu był widoczny, zanim pokonała Theresę Martinkovą 7:5, 7:5 w swoim pierwszym meczu dla Wielkiej Brytanii i pierwszym profesjonalnym meczu na glinie.

Trzecie zwycięstwo w tym roku przyniosło dodatkową presję, ponieważ Harriet Dart przegrała 6:1 6:0 z byłą finalistką French Open, Marquette Vondrosovą w pierwszych singlach. Vondrosova i Raduko spotykają się w pierwszym odwróconym meczu singlowym w sobotę.

Czeska drużyna chce wygrać w listopadzie najlepszy z pięciu eliminacji do Mistrzostw Świata. Mimo braku trzech pierwszych singlowych tytułów, od 2011 roku zdobyły to trofeum sześciokrotnie: nr 2 Barbora Gryzhikova, nr 7 Karolina Bliskova, nr 28 Petra Kvitova i nr 2 deblistka Katarina Siniakova.

Z drugiej strony Włochy pokonały Francję 2:0, Kazachstan 2:0, Niemcy 2:0, Polskę 2:0, Hiszpanię 2:0 i Stany Zjednoczone 2:0.

W piątek 15 kwietnia 2022 r. podczas eliminacyjnego turnieju tenisowego Billy Jean King Cup w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej Rebecca Marino z Kanady powraca z Danielą Wismani z Łotwy. (AP autorstwa Daryla Dicka / The Canadian Press)

Kanada pokonała Łotwę 2-0 w Vancouver. Leila Fernandez, która przegrała z Radocano w zeszłym roku w finale US Open, pokonała Dargah Semenistakę 6-1, 6-2 i Rebeccę Marino (6-3, 6-7 (4), 6-3), Danilę Wismani.

Belgia odniosła ogromne zwycięstwo nad Białorusią po zawieszeniu byłych i obecnych mistrzów Rosji z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Australia zastąpiła Rosję w finale, dołączając do Szwajcarii i Słowacji, aby dotrzeć do finału w 2021 roku.

Iga Świątek świętowała swój pierwszy mecz po tym, jak w ciągu godziny pokonała Rumunkę Mihaelę Buzarnescu i została światowym numerem jeden. Swedek przedłużył passę singli do 18 po tym, jak jego polska koleżanka z drużyny Magda Linnett zdobyła pierwszy punkt od Iriny Camelii Bezo.

READ  Żeleński przyjmuje premierów Polski, Słowenii i Czech

Szwecja może zająć miejsce Polski w finale, gdy w sobotę zmierzy się z Pegu w pierwszym meczu rewersów singlowych.

W Alghero Włoszka Yasmin Paulini odniosła porażkę i obroniła dwa punkty meczowe, pokonując Francuską Alice Cornet 2-6, 6-1, 7-6 (2) w ponad 2 godziny. Camila Giorgi pokonała również Oceani Dudin 6-1 6-2.

Francja wygrała kiedyś 0-2, ale to było w 2015 roku przeciwko Włochom.

Na Noor-Sultan Julia Putinseva pokonała Angelique Gerber 3-6, 6-3, 6-2 i wygrała swój 15. mecz Pucharu Kazachstanu. Następnie Elena Rybagina zepchnęła Laurę Siegemond obok niemieckich faworytów do głębokiego dołka.

W s-Hertogenbosch swoje pierwsze trofeum zdobyły hiszpańskie zawodniczki Sarah Sorribes Tormo i Nuria Barezas Díaz.

W Asheville Alison Riske i Jessica Bogola wygrały sety z rzędu, choć pierwszy set trwał prawie 90 minut, zanim Riske przegrał z Dianą Yastremską.

Risk wygrał 7-6 (16), 7-5, 21-19 w deblu pomiędzy Indiami i Uzbekistanem w play-off 2004 z 34 punktami w historii Billy Jean Cup.