13 maja, 2024

Kanada, Stany Zjednoczone i Meksyk na Mistrzostwa Świata i Kostaryka na eliminacje

KanadaPo 36 latach Zjednoczone państwo A Meksyk Ranking w tę niedzielę na żywo według Konfederacja Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibskiego Związku Piłki Nożnej (CONCACAF) dla niego Mistrzostwa Świata w Katarze 2022Dopóki Kostaryka zapewnił sobie miejsce w play-offach przed selekcją Oceania.

Trzynastego i przedostatniego dnia ośmiokątnego końca CONCACAF The Reds świętowali swój powrót do Mistrzostwa Świata Jako liderzy kwalifikacji po występie w Meksyku ’86 i Ticos ich potwierdzenie na czwartym miejscu, co daje limit kwalifikacjom.

Z drugiej strony Panama przegrała 5-1 ze Stanami Zjednoczonymi w Orlando i została wyeliminowana raz na koniec remisu.

Po 36 latach Kanada wraca na mistrzostwa świata

Kanada zmiażdżyła Jamajkę 4:0 i zakwalifikowała się do Kataru 2022, drugiego finałowego spotkania w ich historii, w którym nie brali udziału od turnieju w Meksyku w 1986 roku.

Kyle Larrain, Tajon Buchanan i Junior Hewlett dokonali cudu w meczu bez meczu rozegranym w Toronto, którego dominację potwierdził samobójczy gol Jamajczyka Adriana Mariappy.

Mecz został rozegrany w przedostatnim dniu finałowej ósemki eliminacji CONCACAF na BMO Stadium, znanym również jako Kanadyjski Stadion Narodowy.

Kanadyjczyk Tajon Buchanan strzelił w tę niedzielę, jak świętował, w powietrzu, strzelając gola przeciwko Jamajce podczas meczu w eliminacjach CONCACAF World Cup Katar 2022 w Toronto (Kanada). EFE / Warren Toda

KOSTARYKA GOTOWA NA REPESCA

Te dowodzone przez Kolumbijczyka Luisa Fernando Suareza pokonały Salwador 1-2 w Cuscatlan i zajęły czwarte miejsce, prowadząc do play-offów.

Po bramkach Anthony’ego Contrerasa w 30. minucie i Joela Campbella pod koniec pierwszej połowy, Ticos uwierzył w dobrą formę.

Meksyk w nowym mundialu

Edson Alvarez, strzelając bramkę w 70. minucie, zadecydował o wczesnej klasyfikacji Meksyku na mundialu w Katarze, który pokonał Honduras 0:1, dolne miejsce ósmego finału.

Mecz na stadionie olimpijskim w San Pedro, podobnie jak wiele innych na ostatnim etapie, nie był atrakcyjny dla podopiecznych Gerardo Martino.

Honduras - Meksyk
AMDEP8491. San Pedro Sula (Honduras), 27 marca 2022 r. – Meksykańscy piłkarze świętują dziś bramkę Edsona Alvareza (nie na zdjęciu) w meczu kwalifikacyjnym CONCACAF World Cup w Katarze pomiędzy Hondurasem a Meksykiem na Metropolitan Olympic Stadium w San Pedro Sula (Honduras). ). EFE / Gustavo Amador

Stany Zjednoczone uderzają Panamę

Stany Zjednoczone zakwalifikowały się do mistrzostw świata pokonując Panamę 5-1 i zdobywając 25 punktów, podczas gdy Canaleros nie mieli wyboru.

READ  Bramka Thiago Messiego przeciwko Interowi Miami zyskała ogromną popularność

Drużyna dowodzona przez Grega Berhaltera awansowała po golu napastnika Chelsea, Christiana Pulisica z rzutu karnego w 17. minucie, aw 23. minucie pokonał Paula Areolę z FC Dallas w Lidze Amerykańskiej.

Wynik 3:0 po 27 minutach, w tej samej pierwszej połowie, zaliczył Jesus Ferreira, kolega Areoli z klubu w Teksasie.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się drugim rzutem karnym dla Pulisica 45+4, a hat-trick Pulisica trafił w 65. minucie.

Anibal Godoy zdyskontował rekord Ameryki Środkowej w 86. minucie.