Mundurowi związkowcy negocjują z MSWiA. Rafał Jankowski: “Widzę dobrą wolę, rozmowy trwają”

Widzę dobrą wolę

Widzę dobrą wolę

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji trwają rozmowy pomiędzy związkowcami służb mundurowych a kierownictwem resortu. Związkowcy mają nadzieje na przełomowe propozycje. Od wyniku negocjacji zależy dalsze postępowanie funkcjonariuszy. Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów w przerwie spotkania w rozmowie z dziennikarzami zasugerował, że negocjacje przebiegają pomyślnie.

– Widzę dobrą wolę ze strony ministerstwa. Rozmowy trwają – powiedział dziennikarzom Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, Rafał Jankowski. – Nie mogę jednak zdradzić szczegółów – dodał. Wszystko jednak wskazuje na to, że na stole negocjacyjnym pojawiły się nowe propozycje ze strony szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego

Przypomnijmy, mundurowi domagają się: 1. podwyżek uposażeń o 650 złotych, 2. przywrócenia poprzedniego sytemu emerytalnego, 3.odmrożenia waloryzacji płac, 4. płatnych nadgodzin, 5. jednakowych uprawnień emerytalnych dla wszystkich funkcjonariuszy, także tych przyjętych do służby 1999 roku i 6. 100% płatności za 30 dni zwolnienia lekarskiego w ciągu roku.

Problemem, jaki zauważają stróże prawa jest również duża liczba wolnych wakatów w Policji (około 7000), co skutkuje tym, że policjanci muszą wyrabiać nadgodziny, za które nie mają płacone. Funkcjonariusze chcą spełnienia wszystkich 6 postulatów, ale Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedziało zaledwie na 4 z nich, z czego 2 przedstawione propozycje nie są dla mundurowych satysfakcjonujące.

Czytaj również: 40 proc. absencja chorobowa w Policji. Aktualne statystyki

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o