Czterdziesty porzucony bagaż w tym roku na lotnisku Poznań-Ławica. Ewakuowano 200 osób

Czterdziesty porzucony bagaż w tym roku na lotnisku Poznań-Ławica. Ewakuowano 200 osób

Czterdziesty raz w tym roku funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy interweniowali w związku z pozostawionym bez opieki bagażem.

Tym razem pozostawiony w ogólnodostępnej strefie bagaż okazał się dużą, szarą walizką. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w porcie lotniczym Poznań-Ławica przeprowadzili analizę ryzyka, wizualną ocenę bagażu, przeanalizowali zapis z monitoringu. Z uwagi na to, iż nadal istniało potencjalne zagrożenie, wezwano przewodników psów z psami doświadczonymi w wykrywaniu materiałów wybuchowych. Następnie podjęto decyzję o ewakuacji pasażerów znajdujących się przy wyjściu z hali przylotów w okolicach informacji lotniskowej, hali check-in, drogi dojazdowej oraz parkingu przed halą przylotów. Z zagrożonej strefy ewakuowano ponad 200 pasażerów.

Funkcjonariusze SG dokonali prześwietlenia walizki przy pomocy przenośnego urządzenia rtg. Dopiero ocena obrazu z tego urządzenia pozwoliła na wykluczenie zagrożenia ze strony pozostawionego bagażu. Po otwarciu walizki okazało się, że znajduje się tam odzież osobista. Po kilku godzinach po pozostawiony w porcie bagaż zgłosiła się 35-letnia niefrasobliwa pasażerka. Kobieta za swoje roztargnienie ukarana została grzywną w wysokości 500 zł.

Czytaj również: Nieoficjalnie pogranicznicy z Gołdapi idą „na chorobowe”. Oficjalnie: „jesienią zwiększa się liczba zachorowań”

 

/SG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o