SR w Głogowie: Zasłonięcie osób odpalających środki pirotechniczne tzw. sektorówką to poplecznictwo

Zasłonięcie osób odpalających środki pirotechniczne tzw. sektorówką to poplecznictwo

Zasłonięcie osób odpalających środki pirotechniczne tzw. sektorówką to poplecznictwo

Sąd Rejonowy w Głogowie zdecydował, że zachowanie grupy oskarżonych, którzy pomagali unikać odpowiedzialności osobom odpalającym środki pirotechniczne w trakcie meczu piłki nożnej, zakrywając ich tzw. sektorówką, jest niezgodne z prawem. Oskarżeni zostali uznani winnymi przestępstwa poplecznictwa.

Do zakłócenia przebiegu imprezy masowej doszło w Głogowie, 26 listopada 2017 roku, podczas meczu o mistrzostwo I ligi piłki nożnej. W trakcie imprezy sportowej zostały odpalone przez pseudokibiców środki pirotechniczne. W wyniku czynności, jakie przeprowadzili policjanci, ustalono 9 podejrzanych, wobec których skierowano do sądu akt oskarżenia o poplecznictwo. Oskarżeni udzielili pomocy osobom łamiącym prawo, poprzez rozwinięcie tzw. sektorówki i zasłonięcie osób odpalających race. W ten sposób umożliwili im przebranie się w kombinezony foliowe, uniemożliwiające ich identyfikację, a po wypaleniu rac, ponownie zakryli ich sektorówką, co dało im możliwość kolejnego przebrania się.

Sąd uznał, że takie zachowanie to świadome udzielanie pomocy sprawcom przestępstwa i ukrywanie ich w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej.  Wymierzył wszystkim kary 3 miesięcy ograniczenia wolności oraz grzywny w wysokości 1500 złotych. W przypadku jednego z oskarżonych, grzywna została zamieniona na obowiązek wykonania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin. Oskarżeni będą musieli również ponieść koszty sądowe.

Czytaj również: Wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu: Policjanci nie powinni ponosić konsekwencji błędów i oszczędności organizatorów meczów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o