22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

6 japońskich nawyków, które dodadzą Ci skrzydeł do szczęścia, zdrowia i dobrobytu

6 japońskich nawyków, które dodadzą Ci skrzydeł do szczęścia, zdrowia i dobrobytu

Chociaż w Japonii nie wszystko złoto, co się świeci, ma ona światopogląd i tradycje, które pozwalają wielu osobom rozwijać swoje życie. Zdrowe i satysfakcjonujące.

Początki japońskich nawyków zdrowotnych sięgają czasów starożytnych, w światopoglądzie, który priorytetowo traktuje wewnętrzny spokój i harmonię ze środowiskiem i innymi.

1. Shinrin Yoku

Aby odnaleźć spokój i odzyskać siły, Japończycy praktykują shinrin-yoku, czyli „kąpiele leśne”. Polega na kilkugodzinnym zanurzeniu się w lesie, Porzuć swoje zwykłe zmartwienia i ciesz się wszystkim, co przychodzi do ciebie poprzez zmysły.

Pobyt w lesie, gdzie wszystkimi zmysłami oddycha się przyrodą, działa odmładzająco na ciało i umysł, ponieważ Ludzie cierpią na „biofilię” To tendencja do łączenia się ze środowiskiem naturalnym, ze zwierzętami i roślinami, bo w ich towarzystwie ewoluowaliśmy przez miliony lat.

Hormony szczęścia

Naukowo udowodnione korzyści zdrowotne wynikające z tego popularnego święta obejmują: Zmniejszony stres, lepszy sen, większa koncentracja i kreatywność, regeneracja fizyczna, regulacja odporności i ogólnie lepsze samopoczucie.

Aby ćwiczyć Shinrin yoku, po prostu udaj się do lasu (lub parku) i wykonaj kroki, które wyjaśniamy Jak zażywać leśnej kąpieli?

Las Gromsener – NiemcyLas Gromsener – Niemcy