CBA zatrzymało byłego wiceszefa ABW. Sprawa ma związek z fikcyjnymi fakturami na usługi doradcze

Agenci CBA zatrzymali sześć osób, w tym byłego wiceszefa ABW w latach 2008-2013. Fot. CBA

Agenci CBA zatrzymali sześć osób, w tym byłego wiceszefa ABW w latach 2008-2013. Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, w tym byłego wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w latach 2008-2013 oraz trzy osoby z jego najbliższego otoczenia. Chodzi o wystawienie fikcyjnych faktur na usługi doradcze.

“Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie postępowanie dotyczące podejrzenia poświadczenia nieprawdy w wystawianych fakturach za usługi doradcze na rzecz trzech spółek z Warszawy, Starachowic i Sokołowa” – czytamy w komunikacie CBA.

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wczoraj sześć osób, w tym byłego wiceszefa ABW w latach 2008-2013, trzy osoby z jego najbliższego otoczenia, udziałowca spółki i Prezesa Zarządu spółki.

Jak podkreśla CBA, wszystko wskazuje na to, że jedna z zatrzymanych osób, właścicielka warszawskiej firmy consultingowej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i współpracując z pozostałymi wystawiała faktury na fikcyjne usługi doradcze opiewające na niemal 300 tys. zł. Z ustaleń śledczych wynika, że proceder trwał od lipca do grudnia 2018 r.

Agenci Biura przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz miejsca przechowywania dokumentacji firmowej.

Czytaj również: Fałszowali dokumenty związane z wyszkoleniem strzeleckim pracowników ochrony. Usłyszeli ponad 200 zarzutów

 

Źródło: CBA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane