Amerykańscy żołnierze szkolili policjantów z garnizonu świętokrzyskiego [ZDJĘCIA]

Podczas szkolenia instruktorami byli trzej amerykańscy żołnierze oraz mundurowi z Wydziału Kadr i Szkolenia. Fot. KWP Kielce

Amerykańscy żołnierze szkolili policjantów z garnizonu świętokrzyskiego. Instruktorzy podzielili się swoją wiedzą z zakresu posługiwania się  środkami przymusu bezpośredniego.

W poniedziałek i wtorek odbyły się dwudniowe warsztaty, w których wzięło udział 26 mundurowych z garnizonu świętokrzyskiego. Instruktorami byli trzej amerykańscy żołnierze, którzy wcześniej służyli w policji oraz mundurowi z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Kielcach.

W poniedziałkowej, teoretycznej części zajęć, która odbyła się na terenie krytej strzelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ,zagraniczni goście opowiedzieli funkcjonariuszom o uregulowaniach prawnych oraz wyposażeniu policjanta US w środki przymusu bezpośredniego. Amerykanie dowiedzieli się również, jak ta kwestia wygląda w Polsce.

Dodatkowo funkcjonariusze na podstawie autentycznych nagrań, analizowali zasadność użycia poszczególnych ŚPB podczas przeprowadzonych interwencji. Instruktorzy skupili się na urządzeniach służących do obezwładnia osób za pomocą energii elektrycznej. Funkcjonariusze zapoznali się z ich charakterystyką oraz poznali warunki bezpiecznego ich używania.

Natomiast drugiego dnia zajęcia zostały zorganizowane na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. W tym miejscu Amerykanie opowiedzieli mundurowym o taktyce i technice interwencji w zależności od miejsca oraz jej rodzaju. Skoncentrowali się przede wszystkim na na wykorzystywanych środkach przymusu bezpośredniego oraz bezpieczeństwie podczas prowadzonych działań. Instruktorzy skupili się na przeprowadzeniu kontroli drogowej, zwrócili uwagę na możliwe zagrożenia oraz zmienną taktykę, zależną od ilości funkcjonariuszy podejmujących interwencję.

Warsztaty te były świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania algorytmów postępowań w przypadku interweniowania m.in. wobec osób agresywnych.

Czytaj również: 27-latek zaatakował policjanta pałką. Funkcjonariusz zablokował zamach tonfą, ale ta pękła na dwie części

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KWP Kielce

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane