Usiłował potrącić funkcjonariusza. Policjant strzelił w kierunku pojazdu, kierowca nie żyje

Policjant chwycił za broń i oddał strzał w kierunku pojazdu. Fot. Policja

Policjant chwycił za broń i oddał strzał w kierunku pojazdu. Fot. Policja

Nie żyje mężczyzna, który kierując samochodem nie zatrzymał się do kontroli, a chwilę później usiłował potrącić policjanta. Funkcjonariusz strzelił w kierunku pojazdu – podała asp. Ilona Michalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Po godzinie 15 bielscy policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu, którego kierowca popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Mężczyzna zignorował wezwanie i przyśpieszył. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg ulicami Bielska-Białej.

Kierujący fordem zjechał w pewnym momencie z alei Władysława Andersa na niewielki teren zielony. Tam zawrócił, a następnie próbował rozjechać interweniującego funkcjonariusza, który wysiadł już z radiowozu.

Policjant chwycił za broń i oddał strzał w kierunku pojazdu. Mężczyzna kontynuował ucieczkę i wrócił na aleję Andersa, gdzie zderzył się z trzema przejeżdżającymi samochodami.

Mundurowi wysiedli z radiowozu i podbiegli do ściganego pojazdu. Okazało się, że mężczyzna jest ranny. Natychmiast rozpoczęli reanimację, którą prowadzili do momentu przyjazdu pogotowia. Niestety, kilkudziesięciominutowa akcja nie przyniosła efektu – lekarz stwierdził zgon.

Mężczyzna, który uciekał, to 40-latek, bez stałego adresu zamieszkania. Był poszukiwany, miał trafić do aresztu. Nie posiadał prawa jazdy.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

Czytaj również:

 

Źródło RMF FM, KMP Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane