Piekary Śląskie. Kolejny złodziej paliwa ujęty na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku złodzieja paliwa z wagonu-cysterny. Fot. SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku złodzieja paliwa z wagonu-cysterny. Fot. SOK

W rejonie stacji Piekary Śląskie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku złodzieja paliwa z wagonu-cysterny. Do chwili ujęcia 25-latek zdążył napełnić dwa kanistry o łącznej pojemności 40 litrów.

W środę (17 lipca) około godz. 22:00 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Tarnowskich Górach podczas patrolu stacji Piekary Śląskie zauważyli złodzieja paliwa z wagonu-cysterny. – Na widok patrolu sprawca podjął próbę ucieczki, został jednak ujęty po krótkim pościgu – podał insp. Marcin Żywiołek z Komendy Głównej SOK.

Czytaj także:

Kradł paliwo z lokomotywy. Wpadł w ręce SOK i Policji [WIDEO]

Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli dowody rzeczowe w postaci dwóch kanistrów o pojemności 20 litrów każdy, które sprawca kradzieży zdołał napełnić, nim został ujęty. 25-latek został przekazany do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

– Dwa tygodnie temu na tej samej stacji funkcjonariusze SOK ujęli na kradzieży paliwa 44-letniego mężczyznę – dodał insp. Żywiołek. Obydwaj mężczyźni są mieszkańcami Bytomia.

W 2018 roku doszło do 442 kradzieży z taboru kolejowego, co spowodowało straty na kwotę ponad 2 mln złotych. Funkcjonariusze SOK zdołali ująć aż 80 sprawców tych kradzieży.

Czytaj również:

 

Źródło: SOK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane