Brutalne pobicie na stacji w Katowicach. Ofiara dostała ataku padaczki, interweniowali funkcjonariusze SOK

Podczas patrolu stacji osobowej PKP w Katowicach funkcjonariusze SOK zauważyli leżącego mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy. Fot. SOK

Podczas patrolu stacji osobowej PKP w Katowicach funkcjonariusze SOK zauważyli leżącego mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy. Fot. SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na stacji osobowej w Katowicach ujęli 20-letniego mężczyznę – sprawcę brutalnego pobicia podróżnego. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia pobity 34-latek z poważnymi obrażeniami głowy dostał ataku padaczki. Funkcjonariusze SOK udzielili mu pierwszej pomocy.

W środę o godz. 2:00 w nocy podczas patrolu stacji osobowej PKP w Katowicach funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli leżącego mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy. Jak poinformował insp. Marcin Żywiołek, rzecznik prasowy Komendy Głównej SOK, funkcjonariusze ustalili, że leżący mężczyzna został brutalnie pobity.

– Na podstawie uzyskanego rysopisu sprawcy nasi funkcjonariusze w krótkim czasie ujęli sprawcę pobicia, który nie zdążył jeszcze oddalić się z miejsca zdarzenia. Jednocześnie na miejsce wezwali karetkę pogotowia ratunkowego oraz patrol Policji – podkreślił insp. Marcin Żywiołek.

W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia poszkodowany mężczyzna doznał ataku padaczki i utracił przytomność. – Funkcjonariusze SOK przystąpili niezwłocznie do udzielania pierwszej pomocy. O godz. 2:18 przybyło pogotowie ratunkowe, poszkodowany został hospitalizowany – dodał rzecznik prasowy Straży Ochrony Kolei.

Ujęty przez SOK mężczyzna to 20-latek z Siemianowic Śląskich – obecnie znajduje się w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, która prowadzi dalsze czynności.

Czytaj również:

 

Źródło: SOK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane