Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie zginął w wypadku drogowym

Na wieczną służbę odszedł Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkomisarz Krzysztof Skowron. Fot. KPP Mikołów

Na wieczną służbę odszedł Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkomisarz Krzysztof Skowron. Fot. KPP Mikołów

Na wieczną służbę odszedł Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkomisarz Krzysztof Skowron. W jadącego motocyklem policjanta miał wjechać kierowca toyoty. Mimo godzinnej reanimacji szef mikołowskiej policji zmarł.

Komenda Główna Policji na Twitterze poinformowała o tragicznym wypadku drogowym, w którym zginął Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkomisarz Krzysztof Skowron.

Do tragedii doszło w poniedziałek (8 lipca) około godz. 13 na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin. W Krzysztofa Skowrona jadącego motocyklem miał wjechać kierowca toyoty. Mimo godzinnej reanimacji komendant mikołowskiej policji zmarł.

Nadkomisarz Krzysztof Skowron pełnił służbę w Policji od 1994 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył prawo i administrację. Przez większość swojej służby w Policji związany był z Gliwicami, gdzie zdobywał niezbędne doświadczenie policyjne, pełniąc służbę na wielu stanowiskach wykonawczych.

W 2010 roku został Komendantem Komisariatu IV w Gliwicach, a następnie w 2013 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu w Pyskowicach. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie go we wrześniu 2014 roku na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich. Z dniem 24 grudnia 2015 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku, aż w końcu objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie.

Mundurowy był zapalonym sportowcem. Współtworzył drużynę piłkarską w policji, trenował m.in. kolarstwo, siatkówkę. W Mikołowie zdążył stworzyć drużynę siatkarką w tamtejszej komendzie.

Motocyklem jeździł do pracy i ze znajomymi po Europie.

Czytaj również: Małopolscy policjanci w żałobie. Funkcjonariusz zginął w wypadku samochodowym

 

Źródło: Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane