Podając się za pracownika kolei odurzył i okradł podróżnego. Został ujęty przez patrol Straży Ochrony Kolei

46-latek podając się za pracownika kolei podał mężczyźnie wodę zawierającą środki odurzające, co doprowadziło do utraty przytomności podróżnego. Fot. SOK

46-latek podając się za pracownika kolei podał mężczyźnie wodę zawierającą środki odurzające, co doprowadziło do utraty przytomności podróżnego. Fot. SOK

Funkcjonariusze SOK ujęli 46-latka, który – podając się za pracownika kolei – jednemu z podróżnych dał wodę zawierająca środek odurzający, przez co mężczyzna stracił przytomność. Poszkodowany ocknął się cztery godziny później bez zegarka, portfela, biżuterii oraz bagażu.

We wtorek o godz. 8:40 rano funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas patrolu dworca Warszawa Wschodnia zauważyli dwóch szarpiących się mężczyzn. Patrol SOK niezwłocznie podjął interwencję, przerywając bójkę. Jak się okazało, jeden z legitymowanych o godz. 2:00 na stacji Warszawa Rembertów dokonał kradzieży z rozbojem na szkodę drugiego mężczyzny. – Sprawca podając się za pracownika kolei podał mężczyźnie wodę zawierającą środki odurzające, co doprowadziło do utraty przytomności podróżnego – wyjaśnia insp. Marcin Żywiołek, rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

Mężczyzna ocknął się 4 godziny później z bólem głowy. – Skradziono mu portfel, gotówkę w kwocie 180 zł, dokumenty, plecak, saszetkę z kartą do bankomatu oraz zegarek i biżuterię. Mężczyzna na własną rękę próbował odzyskać skradzione rzeczy – odnalazł sprawcę na dworcu Warszawa Wschodnia. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, którą przerwali funkcjonariusze SOK – tłumaczy insp. Żywiołek.

Wskazany przez poszkodowanego sprawca został natychmiast ujęty. – Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione poszkodowanemu rzeczy, które wróciły do rąk właściciela. Podczas obszukania odzieży wierzchniej funkcjonariusze SOK ujawnili niebezpieczne przedmioty sprawcy: pałkę teleskopową, nóż, ręczny miotacz gazu i kajdanki – poinformował rzecznik prasowy Straży Ochrony Kolei.

Ujęty to 46-letni mieszkaniec Szczecina. Funkcjonariusze SOK przekazali sprawcę rozboju oraz osobę poszkodowaną do dyspozycji Komisariatu Kolejowego Policji Warszawa Centralna, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

Czytaj również: Kradli elementy czynnej infrastruktury kolejowej. Mogło dojść do tragedii

 

Źródło: SOK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane