Do centrum miasta wjechał czołgiem T-55. Był pijany

Nietrzeźwy 49-latek jeździł czołgiem w centrum miasta. Fot. KPP Pajęczno

Policjanci z Pajęczna (woj. łódzkie) zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który – będąc pod wpływem alkoholu – wjechał do centrum miasta czołgiem T-55.

Jak podał w piątek mł. asp. Marcin Pawełoszek z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 22. Za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego do policjantów z Pajęczna wpłynęło nietypowe zgłoszenie o tym, że ktoś jeździ czołgiem jedną z głównych ulic miasta. – Natychmiast w rejon ulicy Mickiewicza skierowany został patrol – mówi oficer prasowy.

Mundurowi zastali tam zaparkowany na jezdni czołg T-55 oraz stojącego obok mężczyznę. – Ze wstępnych ustaleń wynikało, że chwilę wcześniej jechał on tym czołgiem jako pasażer. Wkrótce policjanci zlokalizowali także w pobliżu 49-letniego właściciela pojazdu – tłumaczy mł asp. Pawełoszek.

Jak się okazało, rzekomy kierowca czołgu był nietrzeźwy. – Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie – dodał rzecznik.

W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami. T-55 na koszt właściciela trafił na strzeżony parking.

Z ustaleń policjantów wynika, że czołg był transportowany na lawecie, która zepsuła się. Pojazd wojskowy zdjęto z niej na czas naprawy. Kiedy ponownie miał zostać załadowany – zapewne wiedziony fantazją i alkoholem – 49-latek postanowił zabierając na pokład pasażera odbyć przejażdźkę ulicami Pajęczna.

Czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – do lat 8 więzienia.

Czytaj również: Wniósł race na stadion i je odpalił. Przy okazji odpowie za kradzież z włamaniem sprzed lat – AFIS nie zapomina

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane