Blisko 1000 policjantów przystąpiło do egzaminu dla kandydatów do szkoły oficerskiej

Policjanci z całego kraju przystapili do egzaminu dla kandydatów do szkoły oficerskiej. Fot. Policja Śląska

Policjanci z całego kraju przystapili do egzaminu dla kandydatów do szkoły oficerskiej. Fot. Policja Śląska

Wczoraj w południe odbył się egzamin dla kandydatów na policyjne szkolenie dla oficerów. Blisko tysiąc policjantów z całego kraju przystąpiło do testu wiedzy. Od jego wyniku zależy, czy mundurowi rozpoczną szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Szczytnie i w przyszłości będą mogli zostać oficerami.

Wczoraj o 12.00 w 7 jednostkach organizacyjnych Policji uprawnieni policjanci przystąpili do egzaminu dla kandydatów do szkoły oficerskiej. W całym kraju ze sprawdzianem wiedzy składającym się z 60 pytań zmierzyło się 970 kandydatów do odbycia szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych.

Test miał za zadanie zweryfikować wiedzę kandydatów na oficerów z zakresu prawa i zasad pełnienia służby w Policji. Od jego wyniku zależy, czy mundurowi rozpoczną szkolenie zawodowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i w przyszłości będą mogli zostać oficerami.

Policjanci sprawdzali swoją wiedzę w jednostkach organizacyjnych Policji w Gdańsku, Poznaniu, Legionowie, Łodzi, Katowicach, Krakowie oraz w Szczytnie. Osoby, które pozytywnie przejdą postępowanie, odbędą pięciomiesięczny kurs, a po jego zakończeniu przystąpią do egzaminu oficerskiego.

Czytaj również: 100 policjantów na 100-lecie Policji. Szef MSWiA: „Życzę, aby pasja przeważała nad zwątpieniem”

 

/Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane