“Kondycja SOP dużo lepsza niż BOR”? Przeczą temu statystyki dotyczące kolizji z udziałem obu formacji

W 2018 roku, gdy BOR zostało zastąpione przez SOP, jego kierowcy spowodowali dwa razy więcej kolizji niż w roku 2017. Fot. SOP

W 2018 roku, gdy BOR zostało zastąpione przez SOP, jego kierowcy spowodowali dwa razy więcej kolizji niż w roku 2017. Fot. SOP

– Kondycja Służby Ochrony Państwa jest dużo lepsza niż Biura Ochrony Rządu – przekonywał na antenie Radia Maryja Jarosław Zieliński, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Słowom wiceministra przeczą jednak dane dotyczące liczby kolizji drogowych, w których brały udział pojazdy obu formacji.

Radio ZET dotarło do informacji dotyczących liczby zdarzeń drogowych, w których brały udział auta BOR i SOP. Okazuje się, że w 2017 roku z winy kierowców BOR doszło do 5 wypadów. W 2018 roku, gdy BOR zostało zastąpione przez SOP, jego kierowcy spowodowali dwa razy więcej kolizji.

Ze statystyk wynika, że w 2017 roku wszystkich zdarzeń drogowych z udziałem kierowców BOR było 19, ale już rok później Służba Ochrony Państwa uczestniczyła w 27 takich zdarzeniach. W całym zestawieniu, do którego dotarło Radio ZET, nie uwzględniono jednak wypadku premier Beaty Szydło z lutego 2017 r., ponieważ sprawa wciąż jest w sądzie.

Czytaj też: Gen. bryg. Andrzej Pawlikowski komentuje rezygnację byłego szefa SOP. „Nie rozumiał tej służby”

Co ciekawe, w 2017 roku tylko raz doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kolumny ochranianej. W 2018 takich przypadków było cztery razy więcej.

Rok 2019 ma szansę stać się rekordowym – w ciągu zaledwie dwóch miesięcy doszło bowiem do sześciu kolizji, a połowa z nich z winy kierowców SOP-u, również połowa z udziałem kolumny ochranianej.

Czytaj również: J. Zieliński na antenie Radia Maryja: „Kondycja SOP jest dużo lepsza niż BOR”

 

/Radio ZET

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o