Służba Ochrony Państwa dementuje doniesienia RMF FM. “Zdarzenie z udziałem kierowcy SOP nie miało miejsca”

Rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa wydał oświadczenie w sprawie doniesień RMF FM. Fot. SOP

Rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa wydał oświadczenie w sprawie doniesień RMF FM. Fot. SOP

Służba Ochrony Państwa odniosła się do doniesień ws. rzekomej wpadki jednego z kierowców premiera. Wydano specjalne oświadczenie, w którym SOP komentuje rewelacje wokół dymisji szefa formacji.

Wczoraj RMF FM jako pierwsza poinformowała o incydencie z kierowcą SOP, który przyjechał nad ranem na jedno z warszawskich osiedli, na którym mieszka premier Mateusz Morawiecki. Informację tą – powołując się na pierwotne źródło – podały inne media, w tym nasz portal.

Jak podało RMF FM, funkcjonariusz miał zabrać premiera, ale niechcący w pojeździe włączył sygnał akustyczny. Według informatorów portalu, nie umiał ich wyłączyć. Hałas miał postawić na nogi mieszkańców zamkniętego osiedla, którzy zaczęli dzwonić na policję. Kierowca z włączonymi syrenami miał opuścić teren osiedla i przejechać do mieszczącej się nieopodal siedziby jednej ze służb specjalnych. Tam miał prosić o pomoc, a gdy wysiadł z pojazdu, limuzyna miała się zatrzasnąć.

RMF FM podało, że miał to być prawdopodobny powód dymisji Komendanta SOP gen. bryg. Tomasz Miłkowski.

Czytaj też:

Komendant podał się do dymisji. SOP nie ma szefa

Rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa ppłk SOP Bogusław Piórkowski wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

“W związku z artykułem (…) który ukazał się 26 lutego 2019 roku w serwisie stacji RMF FM oświadczamy, że znalazły się w nim nierzetelne informacje, a całość artykułu wprowadza czytelników w błąd. Opisywane zdarzenie z udziałem kierowcy SOP nie miało miejsca. Nieprawdziwe informacje powielane przez media godzą w dobre imię gen. bryg. SOP Tomasza Miłkowskiego, komendanta Służby Ochrony Państwa oraz całej formacji. Powyższy artykuł przedstawia w fałszywym świetle powody odejścia Komendanta SOP ze stanowiska. W ostatnich miesiącach wiele razy media publikowały treści dotyczące SOP, które nie miały wiele wspólnego z prawdą” – czytamy w komunikacie.

Czytaj również: Zmiany w kierownictwie Komendy Głównej Policji. Szef MSWiA powołał nowych zastępców KGP

 

/RMF FM, SOP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane