SOK-iści ujęli sprawcę brutalnego pobicia podróżnej. Kobieta ze złamaną nogą trafiła do szpitala

Funkcjonariusze SOK obezwładnili sprawcę brutalnego pobicia podróżnej. Fot. SOK

Funkcjonariusze SOK obezwładnili sprawcę brutalnego pobicia podróżnej. Fot. SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku 28-letniego sprawcę brutalnego pobicia podróżnej. Poszkodowana miała liczne ślady pobicia i złamaną lewa nogę. Sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

W czwartek 17 stycznia br., o godz. 21.20 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolując dworzec Poznań Główny zauważyli agresywnego mężczyznę kopiącego leżącą na ziemi kobietę. Jak poinformował nas insp. Marcin Żywiołek, funkcjonariusze natychmiast obezwładnili sprawcę brutalnego pobicia podróżnej, a następnie udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia oraz Policję.

– Poszkodowana 26-latka miała liczne ślady pobicia oraz uskarżała się na silny ból w lewej nodze. Przybyli na miejsce Ratownicy Medyczni po wstępnych oględzinach stwierdzili, że noga jest złamana. Kobieta został  zabrana do szpitala – mówi nam insp. Marcin Żywiołek, rzecznik SOK.

Ujęty przez patrol SOK 28-letni napastnik został przekazany do dyspozycji Komisariatu Policji Poznań Wilda, który prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Sprawcy pobicia grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Została napadnięta, ale nie dała za wygraną. Pracownicy ochrony pomogli policjanci z patrolu

 

/SOK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane