24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Żywność zapobiegająca rakowi

David Servan był francuskim psychiatrą i neurologiem, który wykładał na University of Pittsburgh School of Medicine i opublikował książkę pt. przeciwnowotworowy, w 2007.

Jego błyskotliwą karierę zatrzymał rak mózgu zdiagnozowany w wieku 31 lat. Po przeczytaniu i przestudiowaniu jego prac postanowiłem podzielić się najważniejszymi informacjami na temat fizjologii i diety w profilaktyce raka.

Chociaż historia i literatura wskazują, że choroba ta jest stara jak ludzkość, Walter Müller (1801-1858) i Rudolf Virchow (1821-1902) udowodnili za pomocą mikroskopu, że tkanki nowotworowe były tworzone przez komórki aż do XIX wieku.

Od tego czasu nowotwory wywodzące się z różnych narządów ciała uznawane są przez patologów i klinicystów za choroby zupełnie odległe, o różnej postaci, obrazie klinicznym i rokowaniu. W ciągu ostatnich 160 lat pojawiły się różne hipotezy i odkrycia dotyczące przyczyn raka, między innymi:

1. Ludzie i zwierzęta często wytwarzają komórki nowotworowe, które są eliminowane przez białe krwinki, szczególnie leukocyty Zabójca lub zabójców.

2. Zasianie „ziarna” raka w „żyznej glebie”, czyli w naszym organizmie, składa się z trzech etapów: początkiem jest etap, w którym ziarno osadza się w ziemi. Wzmocnienie to etap, na którym staje się „wegetacją”, a „postęp” to etap, na którym roślina lub rak zamienia się w konopie indyjskie, prowadząc do przerzutów. Pomiar ten został zaproponowany przez T. Colina Campbella z Correl University.

4. Dowody naukowe wskazują, że niektóre substancje toksyczne powodują mutacje komórkowe.

5. Innym ważnym odkryciem jest Rudolf Virchow i Harold F. Dvoraka (1986), kiedy powiązali raka z wcześniejszym procesem zapalnym, to znaczy dla tych naukowców komórki nowotworowe wykorzystują stan zapalny jako konia trojańskiego.

6. W latach 60. XX wieku Judah Volkmann dokonał fundamentalnego odkrycia w etiologii raka, pokazując, że nowotwory są obficie odżywiane przez naczynia krwionośne. nazwał ten proces angiogeneza Słowo to składa się ze słów pochodzenia greckiego angio (szkło) i genesis (narodziny).

READ  IMSS Veracruz Sur wzywa do wazektomii, mówi dyrektor Oddziału 1 Medycyny Rodzinnej, Alejandro Navarrete Jática - El Sol de Orizaba

7. Sugerowany dr T Colin Campbell, że istnieją pokarmy, które promują, a nie zachęcają do raka.

Hipoteza Campbella została zweryfikowana przez dr Richarda Beliveau po analizie w laboratorium Zachowanie komórek różnych gotowanych ekstraktów spożywczych. Wyniki wskazują na wspólny mianownik: czosnek, por i cebula przerywają szybkie namnażanie się komórek raka piersi, prostaty, płuc, okrężnicy, nerki i mózgu.

Pokarmy takie jak zielona herbata zapobiegają angiogenezie. Kwasy tłuszczowe omega-3 (ryby) zmniejszają stany zapalne, podobnie jak kurkuma i imbir; Logicznie rzecz biorąc, istnieją inne pokarmy „przeciwnowotworowe”, takie jak czerwone owoce (jeżyny, truskawki itp.).

Jak widzimy na co dzień, w każdym posiłku możemy wybierać pokarmy, które chronią nasz organizm przed inwazją raka, eliminując toksyny rakotwórcze, wspomagając układ odpornościowy, zapobiegając powstawaniu nowych naczyń krwionośnych (niezbędnych do wzrostu nowotworów), poprzez zapobieganie stanom zapalnym i sprzyjanie samobójstwu (apoptozie) komórek nowotworowych.

Ten nowy sposób patrzenia na życie został podkreślony przez Hipokratesa 460 lat później. M, który potwierdził, że jedzenie powinno być naszym lekarstwem i naszym lekarstwem na jedzenie.

[email protected]

Autor jest mikrobiologiem i specjalistą ds. zdrowia publicznego oraz dyrektorem Krajowego Laboratorium Wody w Kostarykańskim Instytucie Akweduktów i Kanalizacji (AyA).