8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zwierzęta egzotyczne wpływają na zdrowie, bezpieczeństwo i dobrostan zwierząt

Biała małpa z Sanktuarium Santa Ana w Kostaryce | Źródło: Sophia Hannelis


Reklama

Ponieważ egzotyczne zwierzęta są porzucane, centra zbierania są poza zasięgiem

Koty, duże ptaki lub gady z łuskami i muszlami. Każdy może być częścią naszej rodziny. Chociaż czasami ich potrzeby życiowe kolidują z warunkami, jakie możemy im zapewnić w domu.

Chociaż istnieją zapisy określające, które zwierzęta nie mogą być trzymane w domu, w Hiszpanii można hodować każde zwierzę, o ile pochodzi ono z niewoli, a nie z natury. W ten sposób możesz mieć, powiedzmy, ocelota lub skunksa. Aby ograniczyć trzymanie egzotycznych zwierząt jako zwierząt domowych, trzy organizacja pozarządowa: AAP PrimadomusFundacja Porady i Działania dla Zwierząt (FAADA) i Krajowe Stowarzyszenie Obrony Zwierząt (Iść), utworzył plik Sojusz na rzecz pozytywnej integracjiProjekt mający na celu określenie, co jest dozwolone w domu.

Reklama

Pomysł zaopiekowania się innym zwierzęciem budzi duże zainteresowanie mieszkańców, jednak nie są oni świadomi problemów, jakie się z tym wiążą. obcy w domuJak również niezbędną konserwację. Tak mówi większość właścicieli domów Gladys Freginalsktóry prowadzi centrum zbiórki Feniks. W jego firmie, która nie otrzymuje pomocy ani dotacji od państwa, ptaki przybywają z różnych powodów, m.in. z powodu dezercji, ponieważ ich właścicielom przeszkadzają krzyki, ponieważ ich utrzymanie jest kosztowne zarówno pod względem karmy, jak i opieki weterynaryjnej, lub dlatego, że o separację małżeńską. Utrata pracy, zamieszkanie poza Hiszpanią, zwierzę się starzeje lub przestaje być „słodkie” to kolejne powody, by się go pozbyć.

Rozmowna papuga ze schroniska Santa Ana w Kostaryce |  Źródło: Sophia Hannelis
Rozmowna papuga ze schroniska Santa Ana w Kostaryce | Źródło: Sophia Hannelis

Nieświadomie lub nie, wielu przybywa z problemami: „Kopią je w klatkach, aby je uciszyć, wchodzą bez piór z powodu stresu i złego odżywiania, a czasami otrzymujemy ptaki w klatkach pełnych brudu” – opowiadał. Kiedy oni wyzdrowieją, on też Trudno znaleźć dom Nadaje się dla większych gatunków, ponieważ „duża część właścicieli nie spełnia optymalnych warunków potrzebnych zwierzęciu” – zauważył kierownik.

READ  Jego historia wygrywa na Twitterze

Jedna z sił napędowych dla Sojusz na rzecz pozytywnej integracjiI AAP PrimadomusOpiekuje się także zwierzętami egzotycznymi, w tym przypadku ssakami. Ich pochodzenie jest różnorodne: wielu wywodzi się ze świata rozrywki, zwłaszcza cyrku, a inni z własności prywatnej i nielegalnego handlu, co wyszczególnił osoba odpowiedzialna za politykę publiczną tej organizacji, Marta Kupiec.

Ocelot w schronisku Santa Ana w Kostaryce |  Źródło: Sophia Hannelis
Ocelot w schronisku Santa Ana w Kostaryce | Źródło: Sophia Hannelis

Ale obecność tych zwierząt w domu powoduje niedogodności, zauważył Merchán: „Z jednej strony tak Zdrowie, ponieważ duży odsetek przypadków nie nadaje się do życia w rodzinie. Bez względu na to, jak dobre intencje może mieć właściciel, nigdy nie będzie w stanie zaspokoić swoich potrzeb w środowisku domowym, bez względu na to, jak duże lub małe. Z drugiej strony, owe „mody” generują inne niedogodności dla Bezpieczeństwo obywateli I publicznie, bo „mogą ugryźć lub wyrządzić krzywdę”. Ponadto mogą być pomostami do przenoszenie chorobyA jeśli trafią do natury i przystosują się, staną się gatunkiem inwazyjnym.

w Kostaryce

Taka sytuacja ma miejsce nie tylko w Hiszpanii, ale w wielu krajach. Jeden z nich jest Kostarykaktóry obejmuje A 5% przyłączać bioróżnorodność planety. Tam dochodzi do nielegalnego handlu i posiadania zwierząt nie nadających się do zamieszkania schrony tak jak Święta AnnoBlisko zatłoczonej stolicy, San Jose.

Oprócz brazylijskiej małpy i małp o białej twarzy, to centrum troszczy się Ssaki Bardzo zróżnicowane, z podkreśleniem dwóch ocelotów i lenistwa. Ale najliczniejsze są zwierzęta Gadykonkretnie żółwco w większości wynika z opuszczenia przez właścicieli.

W podobnej proporcji do gadów opiekuje się Sanktuarium Santa Ana ptaki. Gatunek jest bardzo zróżnicowany, biorąc pod uwagę szeroką gamę pierzastych zwierząt, które koncentrują się na siedliskach Kostaryki, wśród nich są tukany, papugi i zielone papugi. Jednak próbki Papugi mówią W tej zagrodzie są najczęściej spotykane, ponieważ ich właściciele mają tego dość lub są „zirytowani”.

READ  Test osobowości: Pierwsza rzecz, którą widzisz, określa Twój aktualny stan psychiczny

Obecność egzotycznych zwierząt w domu to „kaprys”, gdyż dowiadują się o nich od teściowej. Z tego powodu wymagają odpowiedzialności i namysłu przed ich adopcją, a jeśli to zrobią, to stworzenia im optymalnych warunków, aby zapewnić im dobrostan.

Źródło wideo: Sofia Hanales Lopez

reklama | reklamy