26 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zwiększenie salda bez okresu ważności, inicjatywa prawna

Zwiększenie salda bez okresu ważności, inicjatywa prawna

Obecnie firmy takie jak TelcelI AT&T także Movestar Warunki korzyści Naładować telefon jego użytkowników; Nałożenie warunku ważności, w którym się znajduje Saldo nabyty. Oznacza to, że jeśli użytkownik nie wykorzystał wszystkich usług do końca danego okresu, reszta zostanie ograniczona do czasu nowego doładowania.

Biorąc to pod uwagę, Maria del Rossio Corona NakamuraI Poseł Partii Zielonychpodjąć inicjatywę dla Kongres o zmianie Federalnej Ustawy o Telekomunikacji i Radiofonii i Telewizji (LFTR). Zgodnie ze słowami ustawodawcy, cel wniosku jest następujący.

Zmiana prawa, tak aby przynajmniej saldo, jakie użytkownicy zarabiają swoimi pieniędzmi i w ramach korzystania z prawa dostępu do połączenia, nie podlegało żadnej ważności lub aby korzystanie z niego było uzależnione od nowego doładowania w celu dalszego wykonywania i odbierania połączeń.

Proponujemy przeczytać: Jak mogę oszczędzać dane mobilne, gdy jestem poza domem?

Powyższy cytat można przeczytać w inicjatywie przedstawionej Kongresowi przez Koronę Nakamurę. „Przepis ten wymaga korzystania z kredytów, korzystania z zakupionej usługi i korzystania z naszych pieniędzy” – powiedział w tym samym dokumencie, odnosząc się do warunków narzuconych przez firmy telekomunikacyjne.

Zauważył również, że według oficjalnych danych 8 na 10 użytkowników telefonów w Meksyku korzysta z usługi poprzez doładowania, uważając ją za dostępną, ekonomiczną i szybszą metodę w porównaniu z miesięcznymi planami wynajmu; 97% przesyłek kredytowych w stanie to mniej niż 100 pesos.

Jednak Corona Nakamura zauważyła: „Sprzedaż przesyłek to biznes, w którym wszyscy zyskują, z wyjątkiem konsumentów, zwłaszcza tych, którzy mają mniej”. Wyjaśnił, że jest to obraźliwa praktyka, której nie można dłużej tolerować; Jest to zwodniczy sposób zmuszania użytkowników do częstego ładowania.

Proponujemy przeczytać: Profeco, to firmy z telefonami komórkowymi, które mają najwięcej skarg

Na koniec należy zauważyć, że w roku 2020 w Meksyku było łącznie 86,5 miliona aktywnych linii telefonicznych. Jednak po pandemii liczba ta wzrosła do 88,2 mln i przewiduje się, że do 2024 r. aktywnych użytkowników będzie 92 mln. To wiele mówi o konieczności i wartości usług telefonicznych dla Meksykanów.

READ  Evergrande: Qué llevó a que el 90% de los ciudadanos chinos fueran propietarios de sus casas (y cómo esto afecta la segunda crisis inmobiliaria del país)

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat i nie tylko, odwiedź naszą sekcję Technika.