29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zorza polarna w Polsce. Sprawdź, kiedy zobaczysz zorzę polarną. Widać to również w woj. Śląsk?

W Polsce zorzę polarną najlepiej widać nocą. Nie idź dziś do łóżka. Wyjdź i spójrz w niebo! Czemu? W Polsce widać zorzę polarną. Dzięki silnej prognozie burzy magnetycznej w nocy niebo nad Polską będzie przypominało biegun północny. Kiedy i jak szukasz zorzy polarnej?

To jedna z najbardziej wyjątkowych nocy w Polsce ostatnich lat. W nocy z 30 na 31 października na niebie widać zorzę polarną.

Zjawisko to, bardzo nietypowe jak na polskie warunki, jest możliwe dzięki spodziewanej w nocy silnej burzy magnetycznej, która jest spowodowana masowym wyrzutem Słońca, które uformowało się kilka dni temu. W tym czasie w kierunku Ziemi wyrzucana jest duża liczba cząstek o wysokiej energii, które zderzając się z atomami gazu tworzą na niebie zorzę polarną.

W sobotę na niebie nad Lublinem pojawiła się zorza polarna. Widzę …

Duża liczba cząstek i ogromna siła burzy magnetycznej sprawiają, że wydarzenie to jest widoczne w Polsce. Najlepiej widać to na północy kraju. Choć wszystko wskazuje na pojawienie się zorzy polarnej na niebie, jej istnienie nie może być w 100% pewne ze względu na szerokość geograficzną Polski.

READ  Mołdawia pokonała Polskę Lewandowskiego