20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zobacz skamieniałość „smoka” sprzed 240 milionów lat, którą naukowcom udało się odkryć

Zobacz skamieniałość „smoka” sprzed 240 milionów lat, którą naukowcom udało się odkryć

(CNN) – Wykopaliska nowo Odkrycie pozwoliło naukowcom w pełni odsłonić smoka liczącego 240 milionów lat – podało w piątkowym oświadczeniu National Museums Scotland (NMS).

Ten pięciometrowy gad pochodzący z okresu triasu w Chinach został po raz pierwszy zidentyfikowany w 2003 roku. Jednak po przestudiowaniu pięciu nowszych okazów w ciągu dziesięciu lat naukowcom udało się w końcu w pełni sfotografować stworzenie noszące nazwę Wschodnie dinozaury.

W pełni wyartykułowana skamielina, ostatnia odkryta, zapewniła „całkiem kompletny okaz od czubka nosa do czubka ogona” – powiedział w przemówieniu dr Nick Fraser, krajowy urzędnik naukowy NMS i jeden z badaczy . Z CNN.

„Jest zwinięty w kształt ósemki, bardzo przypominający chińskiego smoka” – wyjaśnił.

Skamielina ta pomogła rzucić światło na to tajemnicze stworzenie, a międzynarodowy zespół badaczy ze Szkocji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Chin opublikował swoje odkrycia w czasopiśmie Earth and Environmental Science Transactions of the Royal Society of Edinburgh.

Profesor Li Chun z Pekińskiego Instytutu Paleontologii i Paleoantropologii Kręgowców jako pierwszy odkrył skamieniałości w 2003 roku. Odwiedzał małą wioskę w prowincji Guizhou w południowych Chinach, kiedy zauważył mały kręg w płycie wapiennej – powiedział. . Kolega Fraser.

Fraser dodał, że lokalni rolnicy zabrali następnie Chuna w inne miejsce, gdzie znajdowały się inne kawałki tego typu skał, i zaczął znajdować fragmenty kości i składać je w całość, aby odkryć ten nowy typ.

Skamielina smoka

Artystyczna interpretacja starożytnego stworzenia morskiego. (Źródło: Marilyn Donnelly)

Nowsze skamieliny wskazują, że stworzenie to miało 32 kręgi, które tworzyły niezwykle długą szyję, która prawdopodobnie pomagała mu w łowieniu ryb, choć naukowcy wciąż nie są pewni ich dokładnej funkcji.

„Nadal nie mam pewności co do funkcji długiej szyi” – powiedział Fraser. „Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to to, że żerowały w wodzie pełnej skał i być może szczelin” – powiedział. „I wykorzystywały swoje długie szyje do przeszukiwania i przemieszczania się w stronę niektórych z tych szczelin, a być może także do łapania ofiary, która sposób.”

READ  Test wizualny, który pozwoli Ci poznać swoją osobowość przy wyborze słońca | Meksyk

Naukowcy wyjaśnili w swoim artykule, że ryba nadal zachowała się w okolicy żołądka jednej ze skamieniałości, co wskazuje, że była dobrze przystosowana do środowiska morskiego, a jej użebrowane kończyny potwierdzają tę hipotezę.

Dodali długą szyję Dinocefalozaur Przypominał innego starożytnego i równie zagadkowego gada morskiego, gada morskiego Hydroidy Tanystrofeusa.

„Jako paleontolodzy używamy współczesnych analogii, aby zrozumieć życie w przeszłości. L Dinocefalozaur I Tanystrofeusz„Nie ma współczesnego odpowiednika” – powiedział Fraser. Naukowcy mogą także porównywać stworzenia takie jak ichtiozaury z ich współczesnymi odpowiednikami, takimi jak tuńczyk i delfiny.

„Więc nadal stoimy przed pewnymi przeszkodami, podobnie jak w przypadku wielu zwierząt triasowych, ponieważ jest to naprawdę dziwny i wspaniały świat, w którym wszelkiego rodzaju dziwne zwierzęta robią rzeczy, których dzisiejsze zwierzęta nie wydają się robić”.