28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Znaleźli przeciwciała zdolne do neutralizacji mikrona i innych wariantów

„Omicron koduje wariant SARS-CoV-2, który, jak wykazano niedawno, koduje 37 podstawień aminokwasowych w białku kolczastym” (Getty Images)

Od czasu pojawienia się wariantu Omicron w Republice Południowej Afryki wysiłki naukowe koncentrowały się między innymi na zrozumieniu mechanizmu jego replikacji oraz tego, jak działa przeciwko dostępnym szczepionkom.

teraz, ostatnie badania Międzynarodowy zespół naukowców zidentyfikował przeciwciała zdolne do neutralizacji omikronu i innych wariantów SARS-CoV-2. Przeciwciała te wydają się nakierowywać na regiony wirusowego szczytowego białka, które pozostają zasadniczo niezmienione, gdy wirusy mutują.

„Ostatnio ujawniony wariant SARS-CoV-2 Ómicron koduje 37 podstawień aminokwasowych w białku wypustki (S), z których 15 znajduje się w domenie wiążącej receptor (RBD), co budzi obawy dotyczące skuteczności dostępnych szczepionek i terapii przeciwciałami” i Naukowcy wychowani w Rozpiętość z magazynu charakter temperamentu.

Czy to Jest to niezwykle duża liczba mutacji i uważa się, że zmiany te częściowo wyjaśniają, dlaczego wariant może się tak szybko rozprzestrzeniać, zarażając osoby zaszczepione i ponownie zarażając tych, którzy już zachorowali.

David Weissler, naukowiec z Howard Hughes Medical Institute, wyjaśnił: „Główne pytania, na które staraliśmy się odpowiedzieć, brzmiały: W jaki sposób ta grupa mutacji w białku kolczastym wariantu Omicron wpływa na jego zdolność do wiązania się z komórkami i unikania odpowiedzi przeciwciał z układ odpornościowy. i profesor nadzwyczajny biochemii w University of Washington School of Medicine w Seattle.

Identyfikując cele tych przeciwciał "Szeroka neutralizacja" Na szczycie białka możliwe jest zaprojektowanie szczepionek i terapii przeciwciałami, które są skuteczne nie tylko przeciwko wariantowi Omicron
Identyfikując cele tych „szeroko neutralizujących” przeciwciał w białku wypustkowym, może być możliwe zaprojektowanie szczepionek i terapii przeciwciałami, które są skuteczne nie tylko przeciwko wariantowi Omicron.

teraz, Identyfikując cele tych „szeroko neutralizujących” przeciwciał w białku wypustkowym, może być możliwe zaprojektowanie szczepionek i terapii przeciwciałami, które są skuteczne nie tylko przeciwko wariantowi Omicron, ale także przeciwko innym wariantom, które mogą pojawić się w przyszłości.Według naukowca. „To odkrycie mówi nam, że poprzez celowanie w przeciwciała, które celują w te wysoce konserwatywne miejsca w białku kolca, istnieje sposób na przezwyciężenie trwającej ewolucji wirusa” – dodał.

READ  Organizują wystawę o tradycyjnej medycynie Majów w Mani na Jukatanie

Aby ocenić wpływ tych mutacji, naukowcy zmodyfikowali niereplikującego się wirusa, zwanego pseudowirusem, do wytwarzania białek kolczastych na jego powierzchni, tak jak robią to koronawirusy. Następnie stworzyli pseudowirusy zawierające białka kolczaste z mutacjami Omicron oraz te w pierwszych wariantach zidentyfikowanych podczas epidemii.

Naukowcy najpierw przyjrzeli się, jak dobrze różne kopie białka kolczastego wiążą się z białkiem na powierzchni komórek, które wirus wykorzystuje do przyłączania się i wnikania do komórki. s Stwierdzono, że wariant białka wypustek Omicron może wiązać się 2,4 raza lepiej niż białko wypustek znajdujące się w wirusie wyizolowanym na początku epidemii.. „To nie jest znaczący wzrost”, powiedział Wessler, ale zauważył, że „w wybuchu SARS w latach 2002-2003 mutacje w białku kolczastym, które zwiększyły powinowactwo, wiązały się ze zwiększoną podatnością na przenoszenie i infekcje”.

Następnie naukowcy przyjrzeli się, jak dobrze przeciwciała chroniły poprzednie wyizolowane wirusy przed wariantem Omicron. Zrobili to, używając przeciwciał od pacjentów, którzy byli wcześniej zakażeni starszymi wersjami wirusa, którzy byli szczepieni przeciwko starszym szczepom wirusa lub którzy zostali zakażeni, a następnie zaszczepieni.

Niezwykle wysoka liczba mutacji częściowo wyjaśnia, dlaczego wariant może się tak szybko rozprzestrzeniać, zarażając osoby zaszczepione i ponownie zarażając tych, którzy już przeszli chorobę (Reuters)
Niezwykle wysoka liczba mutacji częściowo wyjaśnia, dlaczego wariant może się tak szybko rozprzestrzeniać, zarażając osoby zaszczepione i ponownie zarażając tych, którzy już przeszli chorobę (Reuters)

Odkryli, że przeciwciała pochodzące od osób zarażonych poprzednimi wariantami oraz od osób, które otrzymały jedną z sześciu najczęściej stosowanych obecnie dostępnych szczepionek, miały zmniejszoną zdolność zapobiegania zakażeniom.

Przeciwciała od wcześniej zakażonych osób, które otrzymały Sputnik V lub Sinopharm, a także pojedynczą dawkę Johnson & Johnson, miały niewielką lub żadną zdolność do zapobiegania lub „neutralizowania” wnikania wariantu Omicron do komórek. Podczas gdy przeciwciała osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki Moderna, Pfizer/BioNTech i AstraZeneca zachowały pewną równoważną aktywność, chociaż zmniejszoną od 20 do 40 razy, znacznie bardziej niż jakakolwiek inna alternatywa.

READ  Niesamowity test osobowości, który w sekundę powie Ci, czy jesteś szczęśliwy

Przeciwciała od osób, które uległy zakażeniu, wyzdrowiały, a następnie otrzymały dwie dawki szczepionki, również zmniejszyły ich aktywność, ale spadek był mniejszy, około pięciokrotnie, co wyraźnie wskazuje, że szczepienie po zakażeniu jest korzystne.

Przeciwciała od badanych, w tym przypadku grupy pacjentów dializowanych, którym podano dawkę przypominającą trzecią dawką szczepionek mRNA produkowanych przez Moderna i Pfizer/BioNTech, wykazały 4-krotny spadek aktywności neutralizującej.

Dla Veeslera: „To pokazuje, że trzecia dawka jest naprawdę bardzo korzystna przeciwko Omicronowi”.

w pracy Przeciwciała neutralizujące o szerokim zakresie przezwyciężają omictronicową transformację antygenu SARS-CoV-2 Naukowcy doszli do wniosku, że „Odkrycie, że przeciwciała można zneutralizować poprzez rozpoznanie regionów konserwatywnych w wielu różnych wariantach wirusa, sugeruje, że projektowanie szczepionek i terapii przeciwciałami skierowanymi na te regiony może być skuteczne przeciwko szerokiemu zakresowi wariantów powstających w wyniku mutacji”.

Czytaj