2 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Znaczenie analityki dla dobrego samopoczucia w miejscu pracy

Znaczenie analityki dla dobrego samopoczucia w miejscu pracy

Kiedy mówimy o zapewnieniu dobrego samopoczucia emocjonalnego pracowników, narzędzia analityczne są kluczowe. Zasadniczo pozwala mierzyć poziom zadowolenia pracowników. Wykonaj ocenę jakościową i ilościową. Wybierz jednak odpowiednią strategię i plan rozwoju.

Zdrowie psychiczne i dobrostan w pracy zyskały na znaczeniu w ostatnich latach. W rzeczywistości wiele osób zgłasza, że ​​ich poziom stresu i niepokoju wzrósł, co ma negatywny wpływ na ich wyniki. I oczywiście naraża twoje zdrowie.

Niektóre konsekwencje stresu w pracy, takie jak wypalenie, absencja i rezygnacja, mają bezpośrednie konsekwencje społeczne i ekonomiczne dla firm. Z tego powodu szczegółowe badanie stanu dobrobytu pracowników ma kluczowe znaczenie dla strategii firmy. Cel: Zapewnienie dobrobytu pracowników oraz promowanie zdrowego i wydajnego środowiska pracy.

Metoda eNPS (Net Employee Promoter Score) jest najczęściej stosowaną metodą określania satysfakcji użytkowników w dowolnym kontekście, w tym w pracy. Jego wielką zaletą jest to, że jest prosty i skuteczny. Dlatego monitorowanie samopoczucia pracowników firmy jest bardzo atrakcyjne. Nie ma potrzeby zagłębiania się w szczegóły, ponieważ jeśli pracujesz z oprogramowaniem HR, które zawiera funkcje ankiet klimatycznych, wiesz już, że możesz łatwo zidentyfikować kluczowe punkty i wyciągnąć wnioski. Jeśli jesteś nowy w dziedzinie technologii, może to być dobry moment, aby zacząć szukać.

Powiem ci więcej rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją strategię odnowy biologicznej. A przede wszystkim rzeczy, które możesz zrobić z oprogramowaniem HR.

Na przykład. Czy uważasz, że Twoja organizacja ma dobrą markę pracodawcy? Warto o tym pamiętać, ponieważ budowanie marki pracodawcy pomoże Ci przyciągnąć i zatrzymać talenty. A to, wierzcie lub nie, ma również wpływ na samopoczucie siły roboczej.

Z drugiej strony poświęcenie czasu na analizę stanu Twojej firmy pod tym kątem może pozytywnie wpłynąć na jej zdolność przyciągania talentów. Będziesz mógł uzyskać przegląd ich pozycji. I spójrz na swoje mocne i słabe strony. Oczywiście informacje, które uzyskasz, pomogą Ci zidentyfikować możliwości, które uczynią Twoją firmę bardziej atrakcyjną i wyjątkową.

READ  Odpowiedz na to, co widzisz jako pierwsze w quizie wizualnym i dowiedz się, czy jesteś liderem, czy naśladowcą | Meksyk

Z drugiej strony, analiza marki pracodawcy zapewni lepszą pozycję do zatrzymania talentów poprzez przedstawienie zasobów ludzkich, menedżerom, a nawet kierownictwu odpowiednich informacji o sile roboczej. Informacje, które zwykle nie są ujawniane podczas osobistej rozmowy. Kolejną dodatkową zaletą jest to, że stosując strategie i plany działania oparte na uzyskanych wynikach, organizacje pokazują, że cenią swoich pracowników. I biorą pod uwagę twoje opinie.

Według ekspertów szczęśliwy pracownik pomaga budować szczęśliwą organizację. Z tego powodu ważne jest monitorowanie i kontrolowanie poziomu stresu oraz ogólnego stanu zdrowia psychicznego pracowników. Nie jest to już wartość dodana, ale raczej praktyczna zasada. Zasada, która ma związek z moralnością, a nawet zdrowym rozsądkiem. A więc ostatnia rekomendacja: oddaj technologię w służbie ludziom, przeanalizuj wyniki i postępuj zgodnie z nimi.

* Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do obserwowania nas Świergot
I zapisz się do naszego codziennego newslettera.

HRCyfrowy