20 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zmierzch opozycja prawo i sprawiedliwość wraca do polskiej polityki Europejska Partia Ludowa Donald Dusk Warszawa szuka pokoju w parlamencie UE

Były przywódca UE, który niedawno stał na czele najsilniejszej partii opozycyjnej w Polsce, we wtorek zaapelował o „pakt o nieagresji” wśród przeciwników prawicowego rządu.

Były premier Polski Donald Tusk, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, spotkał się ze swoim politycznym sojusznikiem, marszałkiem Senatu Tomaszem Krotskim, a także rozmawiał z różnymi liderami partii i osobistościami politycznymi na temat wzmocnienia opozycji. Krotsky jest członkiem prounijnej Platformy Obywatelskiej, której Dusk był współzałożycielem w 2001 r., aw sobotę ponownie objął kierownictwo.

Chociaż nie należy oczekiwać jedności we wszystkich dziedzinach, Dusk powiedział, że polskie partie opozycyjne powinny unikać konfliktu między nimi.

„Nie jest tak łatwo stworzyć jedność na każdym poziomie i w każdej sprawie, więc możemy przynajmniej (zatrzymać) przynajmniej jedną uczciwą i szanującą się osobę z umowy o nie-okupacji, to znaczy możemy o tym rozmawiać, ale my nie atakują się nawzajem w obozie opozycji – powiedział.

Tusk nie wymienił nikogo, ale Szymon Hłownia, założyciel polskiej partii 2050, widzi powrót Tuska do polskiej polityki jako wyzwanie, które pomoże wzmocnić i rozwinąć opozycję.

W czerwcowym sondażu Polska Holonii uzyskała większe poparcie niż partia Duskin z 2050 roku. Wybory prowadzą rządzący prawicowy Sojusz Nacjonalistyczny i dwaj mniejsi partnerzy z PiS.

W sobotę Dusk powiedział, że wraca do polskiej polityki w celu walki ze „złem” powodowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, który rządzi Polską od 2015 roku i wszczął kraj w konflikt. Unia Europejska.

Dusk powiedział, że nie zostanie ponownie wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, która wystawia kandydatów do parlamentu UE ze względu na jego zaangażowanie w polską politykę.

READ  Powrót demokracji – El Financiero