8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zielona kometa zaczyna pojawiać się gołym okiem: kiedy i jak zlokalizować ją na niebie | Nauki

Astronomowie i fani już patrzą na kometę, która wkrótce osiągnie punkt najbliższy Ziemi.

wspaniały Zielony latawieci jego oficjalna nazwa C/2022 E3 (ZTF)Co najwyżej gołym okiem ostatnie doniesienia. Jeszcze kilka dni temu obiekt kosmiczny był rejestrowany tylko za pomocą teleskopów i lornetek; Jednak im bliżej Ziemi, tym jaśniej znacznie wzrosła.

Będzie widoczny zarówno na półkuli północnej (Meksyk, Hiszpania, Wenezuela, Kolumbia itd.), jak iw Ekwadorze oraz na półkuli południowej (Peru, Boliwia, Argentyna, Chile itd.). Niewątpliwie jest to jeden z tzw wydarzenia astronomiczne Najważniejszym rokiem jest rok 2023.

NASA powiedziała w czasopiśmie Comet ZTF, że nie potrzebuje już teleskopu do oglądania Opis zdjęcia Na długiej ekspozycji wykonanej 19 stycznia obiekt jest obserwowany jako zielona gwiazda na niebie.

Zielona kometa uchwycona z Salamanki w Hiszpanii. Zdjęcie: Oscar Martin Mesonero

Kometa przecina nasze kosmiczne sąsiedztwo Po raz pierwszy od 50 000 latwięc astronomowie i miłośnicy kosmosu nie chcą przegapić okazji, by być świadkami jej bliskiego przelotu.

Co to jest kometa i dlaczego ta jest zielona?

the Latawce Są to zimne ciała składające się z pyłu, skał i zamrożonych gazów, które krążą w granicach Układu Słonecznego. Czasami jednak są przyciągane w kierunku Słońca. Kiedy tak się dzieje, ciepło z gwiazdy powoli zaczyna odparowywać, więc wokół niej tworzy się chmura zwana śpiączką i ogonem.