8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zielona kometa C/2022 E3 (ZTF) widoczna w styczniu: kiedy, o której godzinie i jak ją zobaczyć | Nauki

To lodowe ciało pochodzi z najdalszych zakątków Układu Słonecznego i odwiedza Ziemię po 50 000 latach. Więc widać to gołym okiem.

the Kometa C / 2022 E3 (ZTF)znana również jako „zielona kometa”, nadal zwiększa swoją charakterystyczną jasność i może być zaobserwować gołym okiem wschód styczeń i luty 2023 r. Niewątpliwie jest to jeden z tzw Najbardziej oczekiwane wydarzenie astronomiczne rokuponieważ jest widoczny zarówno na półkuli północnej (Meksyk, Hiszpania, Wenezuela, Kolumbia itp.), Ekwadorze, jak i na półkuli południowej (Peru, Boliwia, Argentyna, Chile itp.).

Lodowy gość osiągnął punkt najbliższy Słońcu (peryhelium). 12 stycznia. Podczas tej podróży kometa ryzykowała implodację przez ciepło gwiazdy. Jednak to lodowe ciało zdawało się stawiać opór i nadal zwiększało swoją jasność. Potwierdza to projekt Virtual Telescope, który stworzył Transmisja na żywo następna noc.

Później, Jej największe zbliżenie do Ziemi (peryhelium) nastąpi między 1 a 2 lutegogdy znajduje się na 42 milionach km.

Kiedy pojawi się kometa?

od początku rokuKometa C/2022 E3 została uchwycona przez małe teleskopy i lornetka. Jednak w miarę zbliżania się jej jasność wzrastała tylko do tego, czym mogłaby być Widoczne gołym okiem na ciemnym niebietj.: czysty, bez zanieczyszczenia światłem na powierzchni i wolny od bimbru.

Jednakże Pojemnik Twierdzi, że jasność komet jest nieprzewidywalna, ponieważ bliskość Słońca może je rozbić lub rozjaśnić.