19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zielona kometa 2023: kiedy będzie najlepszy dzień, aby ją zobaczyć w Meksyku?

Zielona kometa 2023: kiedy będzie najlepszy dzień, aby ją zobaczyć w Meksyku?

Meksyk /

W 2023 roku fani astronomii będą mogli oglądać Przejście zielonej komety Jeśli chodzi o Kometa C / 2022 E3 (ZTF)I Bycie wyjątkowym i niezwykłym wydarzeniemponieważ ostatni raz to ciało niebieskie przeszło w pobliżu naszej planety 50 tysięcy lat temu, kiedy to pierwsi zdrowi na umyśle ludzie zamieszkiwali Ziemię.

Zielone komety mają zwykle prostokątne orbity A kiedy zbliża się do słońca, staje się jaśniejszy z powodu parowania lodu, który posiada, i zmienia się z substancji stałej w gazową i zamienia się w kulę świecących gazów.

Według ekspertów komety pochodzą spoza Plutona. Po obserwacji i zbadaniu tych ciał niebieskich odkryto, że są one zbudowane z lodu i skał, a także są amorficzne. Dlatego zbliżając się do nieba, przeprowadzają proces parowania.

W jaki dzień najlepiej zobaczyć zieloną kometę w Meksyku?

Według ekspertów, 31 stycznia, 1 i 2 lutego kometa C/2022 E3 (ZTF) będzie widoczna na Ziemimiędzy czwartą a piątą rano w tych dniach.

Zielona kometa została odkryta 2 marca 2022 roku w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych przez Obserwatorium Mount Palomar w ramach programu o nazwie Zwicky Transient Facility, projektu poświęconego lokalizowaniu niezwykle szybkich zdarzeń, takich jak supernowe, asteroidy i komety.

Zielona kometa przelatuje co 50 000 lat. | Specjalny

Lokalizacje w Meksyku, w których można obserwować zieloną kometę w 2023 r

Park Narodowy San Pedro Martyr, Baja California

Nie ma wątpliwości, że Park Narodowy San Pedro Martyr jest jednym z najlepszych miejsc w Meksyku do obserwacji zielonej komety, ze względu na panujące tam warunki pogodowe. Oprócz obecności Narodowego Obserwatorium Astronomicznego UNAM, które znajduje się na wysokości około 3 tysięcy metrów nad poziomem morza, ma niezrównany widok.

Pustynia Wirikota, San Luis Potosi

Będąc jednym z miejsc oddalonych od zanieczyszczenia świetlnego, Pustynia Wirikuta stała się ulubionym miejscem wielu fotografów i podróżników do obserwacji gwiazd i komet.

READ  Ten telewizor Samsung sprawi, że się zakochasz

Park Narodowy Pico de Orizaba, Puebla

Na terenie Parku Narodowego Pico de Oriza znajduje się Narodowy Instytut Astrofizyki, Optyki i Elektroniki.Zwiedzanie z przewodnikiem oraz nocne obserwacje są dozwolone w tym miejscu ze względu na wysokość 4581 m n.p.m.

Xochicalco, Morelos

Innym doskonałym miejscem do zobaczenia zielonej komety w Meksyku jest Xochicalco, ponieważ jest to górzyste miejsce z bujną roślinnością i z dala od zanieczyszczenia światłem, które jest kluczem do oglądania gwiazd.