18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zeznania podatkowe Trumpa za lata 2015-2020 są już dostępne publicznie

Zeznania podatkowe Trumpa za lata 2015-2020 są już dostępne publicznie

(CNN) – Sześć lat federalnych zeznań podatkowych byłego prezydenta Donalda Trumpa, od dawna owianych tajemnicą, zostało ujawnionych opinii publicznej w piątek przez Komisję ds. Sposobów i Środków Izby Reprezentantów USA, kulminację bitwy o ujawnienie, która dotarła do Sądu Najwyższego.

Wyniki, które obejmują lata 2015-2020, zostały uzyskane przez komitet kierowany przez Demokratów zaledwie kilka tygodni temu po przedłużającej się batalii prawnej. W zeszłym tygodniu komisja głosowała za udostępnieniem danych po prawidłowym usunięciu wrażliwych danych osobowych.

Zespół CNN przegląda setki stron dokumentów. Ten proces zajmie trochę czasu, ale opublikowana w zeszłym tygodniu analiza bezpartyjnej Wspólnej Komisji ds. Podatków wykazała, że ​​Trump zapłacił 1,1 miliona dolarów połączonego federalnego podatku dochodowego w 2018 i 2019 roku, w przeciwieństwie do 750 dolarów, które zapłacił w 2017 roku i 0 dolarów w 2020 roku.

Publikacja zeznań podatkowych następuje po latach poszukiwań dokumentów, które są zwykle udostępniane dobrowolnie przez byłych prezydentów USA. Trump i jego zespół prawniczy konsekwentnie starali się zachować jego oświadczenia w tajemnicy, argumentując, że Kongres nigdy nie skorzystał ze swoich uprawnień ustawodawczych, aby wymusić na prezydenta zeznania podatkowe, co według Trumpa może mieć daleko idące konsekwencje.

Trump opublikował w piątek wideo z kampanii w odpowiedzi na decyzję o ujawnieniu jego zeznań podatkowych, nazywając ten ruch „oburzającym nadużyciem władzy” i „całkowicie niekonstytucyjnym”.

„Nie ma uzasadnionego celu legislacyjnego dla jego działania. Jeśli spojrzysz na to, co zrobili, jest to bardzo smutne dla naszego kraju” – powiedział Trump. „To tylko kolejne obłąkane polityczne polowanie na czarownice, które trwa od dnia, w którym chodziłem w dół schodów ruchomych w Trump Tower”.

Komisja z 6 stycznia zaleca postawienie Trumpowi zarzutów karnych 4:13

Inni republikanie również skrytykowali wysiłki Demokratów, aby uznać deklaracje podatkowe za motywowane politycznie, a kongresmen z Teksasu Kevin Brady, czołowy konserwatysta w komisji, powiedział, że uwolnienie będzie „niebezpieczną nową bronią polityczną, która wykracza poza byłego prezydenta i cofa dziesięciolecia”. . Aby chronić prywatność zwykłych Amerykanów, którzy żyją od czasu naprawy Watergate”.

READ  Harvard ujawnia najlepsze rodzaje ćwiczeń; Cardio i dylatacja, w tym

Komisja, która jest odpowiedzialna za nadzorowanie IRS i pisanie polityki podatkowej, zażądała zwrotu zgodnie z sekcją 6103 amerykańskiego kodeksu podatkowego. Jego raport koncentrował się przede wszystkim na tym, czy zeznania podatkowe Trumpa za jego urzędowania były prawidłowo kontrolowane w ramach obowiązkowego programu kontroli IRS dla prezydentów USA.

Komisja stwierdziła, że ​​IRS otworzył tylko jeden „obowiązkowy” audyt podczas kadencji Trumpa: jego zeznania podatkowego za 2016 r. Doszło do tego dopiero jesienią 2019 r., po tym, jak przewodniczący komisji Richard Neal, demokrata z Massachusetts, wysłał list z prośbą o IRS w celu uzyskania zeznań podatkowych Informacje o Trumpie po raz pierwszy. W raporcie opisano prezydencki program lustracyjny jako „nieaktywny”.

W zeszłym tygodniu Izba Reprezentantów przyjęła w symbolicznym głosowaniu ustawę, która zmieni proces weryfikacji prezydenckiej, zanim Republikanie zdobędą większość w nowym Kongresie. Nie oczekuje się, że Senat przyjmie ustawę przed zaprzysiężeniem nowego Kongresu.

Raport komisji zawierał analizę liczb z każdego z sześciu zeznań podatkowych, które Trump złożył przez bezpartyjną Komisję Mieszaną ds. Podatków (JCT). Wśród ustaleń JCT stwierdzono, że ówczesny prezydent zapłacił bardzo mało federalnego podatku dochodowego w 2017 r., zaledwie 750 USD, i żadnego w 2020 r. Raport wykazał również, że Trump zapłacił łącznie 1,1 mln USD federalnego podatku dochodowego w 2018 i 2019 r. , w wyraźnym przeciwieństwie do kwoty w 2017 roku i kwoty 0 USD, którą zapłaciłem w 2020 roku.

Przez wiele lat, zanim ubiegał się o prezydenturę, dochodzenie New York Timesa wykazało, że Trump twierdził, że poniósł ogromne straty operacyjne netto i że pozwolono mu iść do przodu i do przodu w przyszłych latach podatkowych, znacznie zmniejszając lub po prostu eliminując roczną podatek dochodowy.

Na przykład raport JCT wskazywał, że Trump poniósł straty w wysokości 105 mln USD w swoim zeznaniu podatkowym za 2015 r., 73 mln USD w 2016 r., 45 mln USD w 2017 r. I 23 mln USD w 2018 r.

READ  Rosja i Ukraina: Angela Merkel broniła swojego związku z Putinem, gdy była kanclerzem

Raport JCT rodzi również pytania dotyczące dokładności niektórych ogromnych odliczeń na cele charytatywne, których Trump żądał w kilku swoich zeznaniach podatkowych. Datki na cele charytatywne mogą zmniejszyć kwotę należnego podatku dochodowego.

Chociaż nowo opublikowane deklaracje podatkowe nie wskażą wartości netto Trumpa ani pełnego zakresu jego transakcji finansowych, mogą zapewnić wgląd w zyski i straty jego biznesu, niezależnie od tego, czy ma zagraniczne konta bankowe i gdzie i czy płacił podatki. obce rządy.