29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zełenski przybywa do Nowego Jorku, aby wziąć udział w posiedzeniach Zgromadzenia Ogólnego ONZ – DW – 18.09.2023

Zełenski przybywa do Nowego Jorku, aby wziąć udział w posiedzeniach Zgromadzenia Ogólnego ONZ – DW – 18.09.2023

prezydent Ukrainy, Wołodymyr ZełenskiPrzybył dzisiaj, w poniedziałek (18.09.2023 r.), do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w posiedzeniach Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a następnie spotkać się w Waszyngtonie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem, Joe Bidenem. „Olena Zełenska i ja przybyliśmy do Stanów Zjednoczonych” – ogłosił ukraiński prezydent w X (dawniej na Twitterze), odnosząc się do swojej żony. Organizacja Narodów ZjednoczonychW Nowym Jorku przed podróżą do Waszyngtonu.

„Będę obecny na Walnym Zgromadzeniu Szczyt w sprawie celów zrównoważonego rozwojuDodał: „I spotkania Rady Bezpieczeństwa w Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz wiele ważnych spotkań dwustronnych”. Zełenski, który w zeszłym roku faktycznie uczestniczył w wideokonferencji pomimo protestów Rosji, będzie jednym z pierwszych, który osobiście przemówi do Zgromadzenia Ogólnego na początku wtorkowych sesji. Następnego dnia stanie przed Radą Bezpieczeństwa na nowej sesji poświęconej Ukrainie, tym razem prowadzonej przez obecną prezydencję Albanii.

„Ukraina przedstawi członkom Organizacji Narodów Zjednoczonych konkretną propozycję, w jaki sposób wzmocnić zasadę integralności terytorialnej i poprawić zdolność Organizacji Narodów Zjednoczonych do zapobiegania i powstrzymywania agresji” – powiedział Zełenski, który swoją wizytę w Stanach Zjednoczonych rozpocznie od odwiedzający ukraińskich żołnierzy. Przechodzą leczenie i rehabilitację” na terenie kraju.

Zełenski spotka się z innymi międzynarodowymi przywódcami, takimi jak prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, z którym spotka się w środę w Nowym Jorku. Będzie to Twoja pierwsza osobista rozmowa kwalifikacyjna po tym wydarzeniu Spotykają się za pośrednictwem wideo w marcu. Wyjaśnił, że ukraiński prezydent uda się następnie do Waszyngtonu, aby spotkać się z Bidenem oraz „przywódcami Kongresu USA, partiami, władzami wojskowymi, biznesmenami, dziennikarzami i członkami społeczności ukraińskiej”.

LGC (AFP/IFY)

READ  Meksyk jest już drugim krajem o największej liczbie przypadków omikronów w Ameryce Łacińskiej