19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zdrowie i dobre samopoczucie wymagają bezpiecznej i niezawodnej łączności — Technocio

Zdrowie i dobre samopoczucie wymagają bezpiecznej i niezawodnej łączności — Technocio

Do 2030 roku światowy rynek aplikacji fitness osiągnie wartość 120,37 miliardów dolarów.

Wraz z początkiem nowego roku postanowienia dotyczące zdrowszego trybu życia poprzez jedzenie, ćwiczenia fizyczne, dbanie o siebie, radzenie sobie ze stresem, a nawet posiadanie osobistego wirtualnego asystenta, znajdują się na liście zmian nawyków dla prawie całej populacji świata. Nie jest to proste zadanie, które wymaga dużo samozaparcia i silnej woli, ale na szczęście w dzisiejszej epoce cyfrowej, z rozwiązaniami opartymi na technologii Internet of Things (IoT), staje się coraz bardziej elastyczne.

Nie tylko osoby prywatne, ale i firmy starają się promować zdrowy tryb życia wśród pracowników, którzy ze względu na pandemię i hybrydowy model pracy mogli przyjąć bardziej siedzący tryb życia. Może to powodować przewlekłe problemy u ludzi, takie jak problemy ze snem, choroby układu krążenia, przyrost masy ciała i depresja. Nic nie przebije technologii, która pomaga wprowadzać zmiany i śledzić postępy.

the zdatny do noszenia Lub połączone urządzenia, które nosimy, takie jak zegarki, bransoletki, buty, okulary, a nawet pierścionki, dają możliwość gromadzenia szerokiego zakresu danych związanych ze zdrowiem użytkowników, takich jak poziom aktywności fizycznej, informacje o śnie, wartości częstotliwości, tętno, spalone kalorie, tlen, a nawet czas pozostawania w pozycji siedzącej.

Badanie przeprowadzone przez Allied Market Research (AMR) przewiduje, że do 2030 roku światowy rynek aplikacji fitness osiągnie wartość 120,370 mln USD. Zgodnie z tą prognozą, w latach 2021-230 będzie się cieszyć złożoną roczną stopą wzrostu na poziomie 24,3%.

„Kolejnym krokiem w technologii IoT stosowanej w dziedzinie zdrowia jest rozwój zdatny do noszenia Bardziej wyspecjalizowane i połączone z solidniejszymi systemami medycznymi, które wymagają wysoce dostępnej, bezpiecznej i niezawodnej sieci połączeń w czasie zbliżonym do rzeczywistego” — skomentował Eduardo Carvalho, dyrektor generalny Equinix Latam.

READ  ECOS dla dobrego samopoczucia

Według najnowszego badania dot Inteligencja Mordoru Jeśli chodzi o rynek przenośnych czujników do zastosowań zdrowotnych, sektor opieki zdrowotnej ulega przyspieszonym przemianom. W Ameryce Łacińskiej rynek czujników do noszenia będzie rósł w tempie 40,05% rocznie do 2026 r.

W tym kontekście globalne trendy, takie jak starzenie się społeczeństwa, niedobór wykwalifikowanych specjalistów, występowanie chorób przewlekłych oraz rosnące koszty wraz z ilością danych dotyczących zdrowia napędzają wykładnicze tempo wdrażania technologii opieki zdrowotnej w sektorze zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wraz z szybkim przyjęciem urządzeń ubieralnych obsługujących IoT, takich jak np zdatny do noszeniastosowane w opiece zdrowotnej, świadczeniodawcy dążą do przekształcenia swojej infrastruktury, aby świadczyć usługi dostosowane do potrzeb każdego użytkownika cyfrowego i osiągać lepszą wydajność, skalowalność i innowacyjność.

Badania przeprowadzone przez ekspertów Equinix pokazują, że dostawcy usług medycznych oszczędzają od 60 do 70% kosztów łączności w chmurze i ruchu sieciowego, wykorzystując architekturę zorientowaną na połączenia.

„Tworzenie bezpośredniego cyfrowego kontaktu z pacjentami i opiekunami, a także łączność z dostawcami usług technologicznych przyspiesza wspólne wysiłki organizacji opieki zdrowotnej w celu opracowania odpowiednich metod leczenia i zwiększenia dostępności usług opieki zdrowotnej. Ponadto ważne jest, aby umożliwić połączenia z innymi organizacjami zdrowotnymi w celu zwiększyć możliwości organizacji opieki zdrowotnej” – podsumował Carvalho.