2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zdjęcie wirusowe | Przez lata trzymał dziwny kamień, myśląc, że to złoto, ale okazuje się, że jest to bezcenna rzecz| Australia | Meteoryt Maryborough | Historie | nda nnrt | historie

Gdy szukałem złota w żółtym błocie W pobliżu Melbourne, miejsca słynnej australijskiej gorączki tego szlachetnego metalu w XIX wieku, David Hall znalazł w 2015 roku dziwny kamień, który postanowił zabrać do domu i zatrzymać; Jednak po latach odkryto, że jest to niezwykle rzadki meteoryt sprzed 4,6 miliarda lat, który jest bezcenny i może mieć reperkusje dla historii świata. To jest Od swojego niesamowitego odkrycia objechał cały świat.

Według brytyjskiej gazety Cytat z oryginalnego raportu australijskiej gazety Hall myślał, że kosmiczna skała zawiera złote samorodki, więc próbował otworzyć ją sam, ale bezskutecznie zostawił ją na zakurzonej półce przez sześć lat, aż w końcu odważył się zabrać ją do Powiedzieli mu, że miał meteoryt, który się rozbił Po podróży w kosmos.

Dermot Henrygeolog ze wspomnianego muzeum zauważył, że w ciągu 37 lat pracy na tym terenie napotkał tylko dwa prawdziwe meteoryty. „To 17. meteoryt znaleziony w Victorii, podczas gdy znaleziono tam tysiące samorodków złota. Patrząc na łańcuch wydarzeń, można powiedzieć, że ich odkrycie jest dość astronomiczne.”, dodał, odnosząc się do niego „Wyrzeźbiony i zatopiony wygląd”.

Jak meteoryt zyskał swój szczególny wygląd?

Henry opisuje, że ten wygląd powstaje, gdy te kosmiczne skały przechodzą przez atmosferę. „Meteoryty są najtańszą formą eksploracji kosmosu. Zabierają nas w czasie i dostarczają wskazówek na temat wieku, formacji i chemii naszego Układu Słonecznego”Specjalista, który podobnie jak jego koledzy oszacował, że meteoryt ma około 4,6 miliarda lat, dodał.

Analiza datowania węglowego skały kosmicznej – obecnie znanej jako „meteoryt Mariboro”, skąd został odkryty przez Davida Hole’a – określa jej czas na Ziemi między 100 a 1000 lat temu i jest prawdopodobne, że wiele obserwacji meteorytów w ciągu ostatnich 150 lat podać wyjaśnienie, ponieważ kiedy się rozbił tutaj Eksperci wyjaśniają. Waży 17 kilogramów (40 funtów), ponieważ jest wypełniony gęstymi formami żelaza i niklu.

READ  Menedżer meksykańskiej firmy StarGroup ujawnia, jak rozwinął swoją długą batalię prawną przeciwko Elonowi Muskowi o znak towarowy StarLink

To nie pierwszy raz, kiedy meteoryt został „odkryty na nowo” po latach

Meteoryt z Mariborough nie jest pierwszym tego rodzaju, któremu odkrycie zajęło kilka lat. W szczególnie niesamowitej historii, którą opisał W 2018 roku kosmiczny rock zajęło 80 lat, dwóm właścicielom i przestojowi, zanim został naprawdę odkryty.

Film opowiadający o odkryciu meteorytu z Maryborough