23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zdjęcie Upaniszad wygrawerowanych na ścianie polskiej biblioteki staje się wirusowe

Upaniszady wygrawerowane na ścianie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Polsce & nbsp Źródło zdjęcia: & nbspTwitter

Najważniejsze informacje

  • Zdjęcie ściany Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie staje się wirusowe w mediach społecznościowych
  • Zdjęcie przedstawia Upaniszady wyryte na ścianie biblioteki
  • Desi Netizens byli zachwyceni, widząc zdjęcie hinduskich tekstów religijnych

Zdjęcie wersetów Upaniszad wygrawerowanych na ścianie biblioteki w Polsce staje się wirusowe w mediach społecznościowych. Późne wedyjskie teksty filozofii hinduskiej są wyryte na ścianie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Polsce.

Zdjęcie zostało zamieszczone na Twitterze przez Ambasadę Indii w Polsce.

„Cóż za przyjemna scena !! To jest ściana Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, na której wyryte są Upaniszady. Upaniszady to późnowedyjskie teksty filozofii hinduskiej w sanskrycie, które stanowią podwaliny hinduizmu.”

Widzieć:

Zdjęcie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego stało się wirusowe w mediach społecznościowych, z czego Desi Netizens jest dumne.

Jeden z użytkowników powiedział: „Jest wielki, dumny i bardzo szczęśliwy. Filozofia hinduska zaczęła być rozpoznawana na całym świecie, podczas gdy my, Hindusi, zapomnieliśmy o naszej wspaniałej kulturze. Musimy zrobić coś, aby wzbudzić zainteresowanie, zwłaszcza wśród młodzieży”. Inny napisał: „Pahar ke desho main bharatiya samskriti / upnishato ka dil kol ke swagat kia ja raha”.

Trzeci użytkownik powiedział: „Kiedy świat akceptuje #hinduizm, w #Indach pociąga nas świat zachodni”. Ktoś zapytał: „Elegancki… czy jakikolwiek uniwersytet w Indiach odważyłby się to zrobić?” Kolejny post, „Adhut Hadi Bharatiya Sanskriti Ko Kiss Prakar Lok Apna Rahe, Ye Uska Siddha Saada Udahran Hai”.

Upaniszady dotyczą starożytnych tekstów hinduizmu i medytacji, filozofii i wiedzy onkologicznej.

Sanskryckie słowo Upaniszada tłumaczy się jako „siedząc w pobliżu”, co odnosi się do ucznia, który siedzi obok nauczyciela, otrzymując wiedzę duchową.

Upaniszady są również określane jako Vedanta, co jest interpretowane jako „ostatnie rozdziały i części Wed”.

READ  O bilet na mistrzostwa Europy powalczą Polska i Walia, natomiast Izrael odpada