29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zdjęcie umierającej gwiazdy wykonane teleskopem Webba

Zdjęcie umierającej gwiazdy wykonane teleskopem Webba

Wygląda niesamowicie! Teleskop Jamesa Webba wykonał zdjęcie umierającej gwiazdyktóra jest większa od Słońca i która znajduje się w fazie, w której trudno ją zauważyć, dlatego coraz większego znaczenia nabiera obraz uzyskany przez NASA.

Umierająca gwiazda uchwycona przez teleskop Webba

Była to ta sama Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych, lepiej znana jako NASA, która udostępniła w swoich sieciach społecznościowych, takich jak na swoim oficjalnym koncie na TwitterzeI Zdjęcie umierającej gwiazdy wykonane przez Teleskop Jamesa Webba.

Twitter: @NasaWebb // Teleskop Jamesa Webba uchwycił umierającą gwiazdę.

Tak, według agencji Masywna gwiazda WR124 kończy jako supernowaale teraz przechodzi przez krótką fazę zwaną Wolf-Rayet (WR), którą trudno dostrzec.

Ale, Ekspertom udało się go złapać dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webbai zauważyli cudowne szczegóły umierającej gwiazdy.

Co wiadomo o tej gwieździe?

Jak powiedzieliśmy powyżej, jest to gwiazda WR124, znajdująca się 15 000 lat świetlnych od Ziemi, w gwiazdozbiorze Strzelca. Ponadto wiadomo, że mierzyła około trzydzieści razy więcej niż słońce i że wyrzuciła w kosmos materiały odpowiadające dziesięciu słońcom..

W przypadku tego zdjęcia umierającej gwiazdy wykonanego przez Teleskop Jamesa Webba wygląda to jak eksplozja, Grupa chmur emanujących z jasnego punktu o różnych kolorach.

Zdjęcie: NASA // Zdjęcie umierającej gwiazdy uchwycone przez Teleskop Jamesa Webba.

To jest światło podczerwone teleskopu Pozwoliło to zobaczyć gaz i pył otaczające gwiazdę.

Ponadto o śmierci tej gwiazdy wyjaśnili astronomowie z NASA początek że ci, którzy przekroczą etap Wolfa-Rayeta, reprezentują również nowe początki, Ponieważ to właśnie w otaczających je chmurach powstaje kosmiczny pył utworzony z elementów składowych wszechświata, który może tworzyć nowe gwiazdy i planety..

READ  Julio Cano zapewnia, że ​​XVI region ulegnie poprawie w obszarach zdrowia, bezpieczeństwa i opieki społecznej