19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zdjęcie ostatniego żołnierza amerykańskiego, który opuścił Afganistan

Ukończ armię amerykańską już dziś Wycofanie się z Afganistanui pozostawił kraj w rękach talibów, tej samej grupy islamistycznej, która pokonała go 20 lat temu.

„Ostatni samolot [de transporte militar] C-17 wystartował z Lotnisko w Kabulu 30 sierpnia „o 15:29 czasu waszyngtońskiego, generał Kenneth Mackenziektóry kieruje Centralnym Dowództwem, od którego zależy Afganistan, na konferencji prasowej w Waszyngtonie.

Ambasador USA Ross Wilson i generał Chris Donahue Pentagon powiedział, że byli ostatnimi Amerykanami, którzy weszli na pokład samolotu.

Departament Obrony USA opublikował zdjęcie Donahue na Twitterze. „Ostatni żołnierz amerykański, który opuścił Afganistan, generał dywizji Chris Donahue, dowódca 82. Dywizji Powietrznodesantowej, wszedł na pokład C-17 30 sierpnia 2021 r., kończąc misję amerykańską w Kabulu”.

Jest to ta sama dywizja, która 15 sierpnia 1942 r. jako pierwsza wskoczyła do Normandii w tzw Dzień D, Podczas II wojny światowej i ten poniedziałek był ostatnim, który opuścił Afganistan.

Dywizja Powietrznodesantowa opublikowała również na Twitterze zdjęcie Donahue w tym poście: „Zdziwieni żołnierzami Sky Dravon. To była bardzo trudna i złożona misja. Aktywne zagrożenia Cały czas. Nasi żołnierze wykazali się odwagą, dyscypliną i empatią. Oto zdjęcie ostatniego żołnierza, który opuścił Afganistan”.

Donahue ma długą historię wojskową. Według strony internetowej armii amerykańskiej, został on rozmieszczony 17 razy w celu wsparcia operacji w Afganistanie, Iraku, Syrii, Afryce Północnej i Europie Wschodniej. W Afganistanie został oddelegowany jako dowódca Połączonych Sił Operacji Specjalnych, wspierających operację Freedom Sentinel, pooperacyjną misję Enduring Freedom.

Przeczytaj także: Historia Afgańczyka w Niemczech: Od ministra… do dostawcy żywności

CIF / RCR

READ  Tysiące ludzi podpisuje petycję przeciwko ubojowi zwierząt w Hongkongu