14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zarzuty wobec agenta CBP: pobił ludzi na moście Lieber

Zarzuty wobec agenta CBP: pobił ludzi na moście Lieber

krok.- Federalna wielka ława przysięgłych w zachodnim dystrykcie Teksasu w El Paso zwróciła w poniedziałek trzykrotny akt oskarżenia dotyczący uwięzienia funkcjonariusza Służby Celnej i Ochrony Granic (CBP) na podstawie prawa i sfałszowania dokumentu w dochodzeniu federalnym.

Według aktu oskarżenia, Miguel Delgado Jr. użył nadmiernej siły w dwóch oddzielnych incydentach, które miały miejsce około 15 czerwca 2020 r. ”

Jak zarzucono w akcie oskarżenia, obie ofiary doznały obrażeń fizycznych w wyniku bezprawnego użycia siły przez Delgado. W akcie oskarżenia zarzuca się również Delgado zamieszczenie fałszywych zeznań w protokole incydentu.

W przypadku skazania Delgado grozi maksymalnie 10 lat więzienia za każdy incydent z użyciem siły i maksymalnie 20 lat więzienia za złożenie fałszywego zawiadomienia o incydencie.

Zastępca prokuratora generalnego Christine Clark z Wydziału Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości, prokurator Stanów Zjednoczonych dla zachodniego dystryktu Teksasu Jaime Esparza, odpowiedzialny agent specjalny Jaime Ordonez z Biura Inspektora Generalnego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i odpowiedzialny agent specjalny Gilberto Caron Jr. Zostało to ogłoszone przez Biuro Odpowiedzialności Zawodowej Urzędu Celnego i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych.

Prokuratorami w tej sprawie są zastępca prokuratora Stanów Zjednoczonych Patricia Aguayo z zachodniego dystryktu Teksasu i prokurator Olimpia Michele z Wydziału Karnego Wydziału Praw Obywatelskich.

READ  Przywódca Hamasu w Gazie i jego rodzina w jednym z tuneli