27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zapowiadają święto w poniedziałek 10 października i 5 innych dni, aby pobudzić turystykę

W ramach planu rewitalizacji sektora turystycznego rząd zamierza zapewnić łącznie 14,6 mln wycieczek. | Zdjęcie: Agencja Andyjska

Prezydent Republiki Pedro Castillo zakręt, wydany w czwartek Dekret Najwyższy nr 161-2021-PCM oświadczający Sześć dni wolnych Dla pracowników sektora publicznego na poziomie krajowym, w celu promowania rozwoju turystyki lokalnej w kraju, dynamiczne narzędzie, które pozwoli na dalszą promocję rewitalizacji gospodarczej w Peru.

Ważne jest, aby pamiętać, że poniżej plan reaktywacji sektor turystycznyRząd dąży do wygenerowania łącznie 14,6 mln podróży i ruchu gospodarczego 1,5 miliona dolarów w wyniku wewnętrznych kampanii turystycznych w 25 regionach.

w tym kontekście , Ustalanie dni urlopu podlegających zwrotnym godzinom pracy, odpowiadający okresowi od października 2021 r. do stycznia 2022 r., który jest promowany od ponad 10 lat dla sektora publicznego, który określa dni urlopu wyrównawczego lub refundację godzin wolnych od pracy.

ten Najwyższy Dekret Z wyjątkowego wydania rozważ następujące

Artykuł 1.- Dni urlopowe w sektorze publicznym

1.1 Ogłoszenie urlopów dla pracowników Sektor publicznyNa poziomie krajowym:

poniedziałek 11 października 2021 r.;

wtorek, 2 listopada 2021;

piątek, 24 grudnia 2021 r.;

poniedziałek, 27 grudnia 2021;

piątek 31 grudnia 2021 r.;

poniedziałek 3 stycznia 2022;

W odniesieniu do podmiotów publicznych ważne jest, aby sprecyzować, że Godziny pozostałe w czasie wakacji zostaną zrekompensowane w ciągu najbliższych 10 dnilub przy okazji stworzonej przez właściciela każdego podmiotu.

W przypadku istnienia centrów pracy sektor prywatnyMogą oni skorzystać z postanowień tego trybu, uprzedniego porozumienia między pracodawcą a jego pracownikami, który określi sposób, w jaki ma nastąpić odzyskanie pozostałych godzin. W przypadku braku porozumienia między stronami decyduje kontrahent.

Szczepionki od ponad 18 lat

To nie była jedyna zapowiedź dyrektora w ten czwartek. Ministerstwo Zdrowia (Minsa) rozpoczyna w ten weekend ocenę szczepień przeciwko COVID-19 dla młodych ludzi powyżej 18 roku życia w Metropolitan Lima i Callao.

READ  Dziwna „epidemia tańca”, która pochłonęła tysiące istnień ludzkich w Strasburgu

Poinformowała o tym szefowa Mensa Vaccines, Gabriela Jimenez, podczas prezentacji programu „Vacunafest Classic”, który zaprasza fanów Universitario i Alianzy Limy do zaszczepienia się w sobotę 9 października i niedzielę 10 października.

Już otwieramy szczepionkę dla 18-latków i robimy obliczenia, ponieważ pod koniec tego tygodnia prawdopodobnie rozmawiamy o nowej grupie wiekowej. (…) Może tak, dla tych 18 lub starszych, wszystkich razem, aby móc rozwijać się w tej grupie wiekowej” – przeszedł na kanał N podczas zajęć.

Jimenez wskazał, że podanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 dla osób powyżej 65 roku życia zostanie podane równolegle ze szczepieniem pracowników służby zdrowia w pierwszej linii, zaplanowanym na dwa tygodnie października.

“Kończymy protokół. Być może od 15 października, jak zapowiedział minister, wprowadzimy pierwsze szczepienia (od trzeciej dawki).”

W odpowiedzi na pytanie o podawanie dawek szczepionek nieletnim bez chorób współistniejących, przedstawiciel Mensy skomentował, że są one nadal oceniane i wiadomości pojawią się dopiero w listopadzie.

Jimenez zaprosił fanów Alianzy Lima i Universitario na ich stadiony – Alejandro Villanueva i „Lulu” Fernandez – w sobotę 9 października i niedzielę 10 października na „Classic VacunaFest”, od 9 rano do 7 rano.

Do tej pory Peru zastosowało 28 mln 573 tys. 380 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Z tej liczby 12 101 748 osób otrzymało już dwie dawki, co stanowi 43% populacji docelowej.

(z informacjami od Agencia Andina)

Czytaj