3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zapewniają wsparcie psychologiczne krewnym dzieci, które doświadczyły przemocy w przedszkolu w Ecatepec

TOLUCA, Edomex (apro). – Rząd Ecatepec udzielił wsparcia psychologicznego i wsparcia prawnego krewnym nieletnich, którzy byli rzekomo molestowani seksualnie przez nauczyciela przedszkola Concha de Villarreal w dzielnicy Vista Hermosa, prawie dwa dni po blokadzie w jednym z głównych dojazdów do gminy drogi.

Władze tego miasta stwierdziły, że po rozmowie z bliskimi nieletnich w środę wieczorem osiągnięto porozumienie w sprawie udzielenia im różnych form wsparcia, natomiast Prokuratura Stanu Meksyk poinformowała o istnieniu akta dochodzenia w sprawie.

Należy zauważyć, że we wtorek wieczorem rodzice nieletnich zablokowali Jose Lopez Portillo Street, żądając wydania nakazu aresztowania przeciwko domniemanemu napastnikowi i władzom szkolnym.

Rada Miasta Ecatepec poinformowała, że ​​po kilku godzinach oblężenia i protestów ostatecznie osiągnięto porozumienie z kluczowymi interesariuszami.

Jednak niektórzy protestujący zablokowali wspomnianą drogę, wpływając na ruch do gmin Cuacalco i Toltitlan oraz na autostradę federalną Lechería-Texcoco.

Według Prokuratury Krajowej akta śledztwa przeciwko potencjalnej osobie odpowiedzialnej za seksualne wykorzystywanie dwóch nieletnich przedszkolaków zostały już skonsolidowane, a władze miejskie zaoferowały pomoc w śledztwie w celu zatrzymania podejrzanego.

READ  Specjaliści medyczni w branży farmaceutycznej podkreślają potrzebę opracowania planu medycyny precyzyjnej