27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zaostrzenie środków w USA pomimo spadku Covid

Nowy Jork- Liczba zgonów związanych z Covid-19 w Stanach Zjednoczonych spada, podobnie jak liczba przyjęć do szpitala, a codzienne nowe przypadki mogą rejestrować się poniżej 100 000 po raz pierwszy od dwóch miesięcy, co sugeruje, że letni powrót do zdrowia słabnie.

W każdym razie władze i pracodawcy dążą do zaostrzenia wymagań dotyczących szczepień, aby nie stracić tego, co zostało osiągnięte.

Dziś miasto Los Angeles wdrożyło jeden z najsurowszych w stanie wymagań w celu sprawdzenia, czy ludzie są zaszczepieni, procedura, która będzie wymagać od każdego, kto chce wejść do baru, restauracji, salonu piękności, siłowni lub uczestniczyć w meczu Lakers, aby pokazać dowód szczepień. Nowy Jork i San Francisco mają podobne środki.

Gubernator Minnesoty wezwał w tym tygodniu do testów diagnostycznych na koronawirusa i obowiązkowych szczepień dla nauczycieli i pracowników w placówkach opieki długoterminowej. W Nowym Jorku ogólnostanowy nakaz szczepień dla wszystkich pracowników szpitali i domów opieki zostanie rozszerzony w czwartek o pracowników, którzy opiekują się osobami, które potrzebują opieki domowej i hospicyjnej.

W całym kraju liczba zgonów dziennie spadła o około 15% od połowy września i obecnie wynosi średnio około 1750. Liczba nowych przypadków spadła średnio do nieco ponad 103 000 dziennie, co stanowi 40% spadek w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Liczba Amerykanów hospitalizowanych z powodu Covid-19 spadła o około jedną czwartą w porównaniu z ostatnim szczytem 94 000 pacjentów odnotowanym miesiąc temu.

„To, co widzimy, jest tym, co widzieliśmy na poprzednich trzech spotkaniach” – powiedziała dr Maribeth Sexton, specjalista chorób zakaźnych w Emory University School of Medicine. “Musimy pamiętać, że kiedy widzimy, że te liczby maleją, nie jest to oznaką regresji. Jest to oznaka większej walki”.

Powiedział, że jeśli ludzie przestaną nosić maski i szanują dystans społeczny i środki szczepień, „możemy wrócić zimą z piątym wyzdrowieniem”.

READ  Zatrzymaj w ostatniej chwili eutanazję kolumbijskiej Marty Sepulvedy | Społeczność

Spadki były szczególnie gwałtowne w wielu stanach w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba przypadków spadała ponad dwukrotnie szybciej niż w całym kraju. Luizjana, Mississippi, Alabama i Arkansas odnotowały spadek liczby spraw o połowę w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Nie jest do końca jasne, co może powodować spadek, chociaż eksperci ds. zdrowia zauważają, że liczby spadają, ponieważ coraz więcej osób otrzymuje szczepienia, a rządy i firmy wprowadzają nowe wymagania dotyczące szczepień.

Spadek liczby przypadków może wynikać z tego, że w niektórych miejscach wirusowi zabrakło osób podatnych.