9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zadłużenie w stabilności finansowej rodzin meksykańskich: Banxico – El Financiero

The Bank Meksyku (Banxico) zaalarmowany o poziomy Zadłużenie meksykańskich rodzin w kredyty Pytają banki komercyjne, bo Perspektywy gospodarczektóre mogą stać się niebezpieczne stabilność finansowa.

Victoria Rodriguez Sega, prezes Banku Centralnego, powiedziała: dług rodziny Pogorszenie sytuacji instytucji kredytowych w niektórych sektorach.

„W tej chwili zadłużenie rodziny W przypadku ograniczonych instytucji kredytowych stres może zaszkodzić stabilność systemu finansowego; Są jednak sektory, które zaczynają się pogarszać”.

Na poziomie zagregowanym tak Dług właściciela domu pozostał ograniczony. Ale są przypadki, w których nastąpiły wzrosty, które nie są uwzględnione ryzyko systemoweale warto patrzeć w przyszłość” – wyjaśnił.


Wskazał to Hipoteka ustalona, ​​refleksyjna Udokumentowana historia kredytowa konsumpcjaponieważ mieszkalnictwo straciło dynamikę.

Inflacja największym zagrożeniem

Zgodnie z Raportem o stabilności systemu finansowego pośrednicy finansowi, z którymi konsultował się Banxico, uznali, że główne zagrożenia dla sektora w nadchodzących miesiącach dotyczą: Wysoka inflacja i Mniejsza dynamika gospodarcza.

Tak więc 76 proc. konsultowanych wskazało, że m.in wewnętrzne ryzyko finansowe Tam na pierwszym miejscu Wysoka inflacja oczekiwano, liczba znacznie wyższa niż 54 procent w poprzednim raporcie.

Nastąpiło pogorszenie perspektywy gospodarczeo 72 procent, Pogorszenie stanu finansów publicznycho 60 proc., oraz pogorszenie w Rating kredytowyo 54 proc.


W ryzykach zewnętrznych główne ryzyka to inflacja (72 proc.), pogorszenie perspektywy wzrostu (75), zaburzone zmiany w stopy procentowe (65) oraz pogarszające się zewnętrzne warunki rynkowe (64%).

„Początek problem inflacyjny Mój świat i Meksyk są częścią tego procesu, więc byłoby naiwnością widzieć systemowy upadek inflacja narodowa bez poddawania się globalnej presji inflacyjnejwięc bank centralny obserwuje inflacja w Stanach Zjednoczonychjako główny partner handlowy” – podkreślił wicegubernator Banxico, Jonathana Heatha.

Zauważył, że „musimy to zobaczyć całkowita inflacja Zaczynamy ustępować, aż po pewnym opóźnieniu, które, mamy nadzieję, nie jest zbyt duże, widzimy ciągłą trajektorię spadkową”.

READ  Pożyczki będą droższe - płacisz za dom, samochód czy kartę? W ten sposób podwyżka stóp Banxico wpływa na Twoje saldo

Z drugiej strony, zastępca gubernatora Irene Espinosa Dodano oprocentowanie globalna inflacja W 2023 roku nadal będzie wolno. presje inflacyjne To trwało i trwało Zacieśnianie polityki pieniężnej pracując z różnicą ośmiu czwartych”.

Powiedział: „To jest powolne Niska inflacja To wyjaśnia, dlaczego w Stanach Zjednoczonych nadal pojawiają się stawki dwucyfrowe gospodarek wschodzących i jeden inflacja Będzie nadal powyżej celów banków centralnych do przyszłego roku.”

Rodríguez Ceja zwrócił na to uwagę Wysoki poziom inflacji Są częścią złożonego i niepewnego środowiska meksykańskiego systemu finansowego. Urzędnik dodał, że istnieją inne zagrożenia system finansowania Związane z ciągłością operacyjną, kwestiami elektronicznymi i środowiskowymi oraz zrównoważonymi aktywami finansowymi.

elastyczny pasek

W swoim raporcie bank centralny to podkreślił testy warunków skrajnych wskazać to Meksykański system bankowy Posiada wystarczający poziom kapitału, aby sprostać symulowanym scenariuszom.

Biorąc to pod uwagę, symulacje na to wskazują systemie bankowym Horyzont roczny również zakończy się poziomem kapitalizacji powyżej regulacyjnego minimum” – przewiduje bank centralny.